Wpis z mikrobloga

Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo to #gastronomia. Rejestracja przez apkę w telefonie, potem dosłownie 5 min w urzędzie i gotowe. Zadnych kas fiskalnych, itp represji. Podatki? Przecież jeszcze nic nie zarobiliśmy. Podatki to będziemy płacić jak nam obroty wejdą na poziom sześcio cyfrowy. I tak się tu żyje w tym komunistycznym reżimie.
#tosachiny #chiny #dzialalnoscgospodarcza #podatki #zus
LuckyStrike - Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo t...

źródło: comment_16286622560vdoseSKEyvxOKaGnHIKC0.jpg

Pobierz
  • 220
@rzep: mój kolega jest w tej samej sytuacji, nie chodzi o prywatne szkoły tylko tzw. Training centers. Spowodowane to jest tym ze zachęcają ludzi do posiadania większej ilości dzieci ale Chińczycy narzekają ze dziecko dużo kosztuje. Ano kosztuje dużo bo po szkole ma zawsze dodatkowe lekcje 7 #!$%@? godzin w tygodniu. Wiec teraz się uwzięli na te szkoły angielskiego i starają się przytemperować ceny a tanio nie jest jeśli chcesz żeby
@Anien: Ok, przykładowo nie podoba mi się decyzja o zablokowaniu Wikipedii w Chinach. O ile zablokowanie serwisów Google i Facebook jest zrozumiałe i zdroworozsądkowe ze względu na ich praktyki to z Wikipedia się #!$%@?. Rozumiem ze info na wiki łatwo jest manipulować itd ale sami tez tak mogli robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Anyway wiele mi to nie przeszkadza bo mam VPN ale #!$%@? jest to ze