Wpis z mikrobloga

Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo to #gastronomia. Rejestracja przez apkę w telefonie, potem dosłownie 5 min w urzędzie i gotowe. Zadnych kas fiskalnych, itp represji. Podatki? Przecież jeszcze nic nie zarobiliśmy. Podatki to będziemy płacić jak nam obroty wejdą na poziom sześcio cyfrowy. I tak się tu żyje w tym komunistycznym reżimie.
#tosachiny #chiny #dzialalnoscgospodarcza #podatki #zus
Pobierz LuckyStrike - Zakładamy nowy #biznes w #chiny. Tym razem musimy to zarejestrować bo t...
źródło: comment_16286622560vdoseSKEyvxOKaGnHIKC0.jpg
  • 220
sapiesz o "prawdę", a teraz sam wypisujesz bezpodstawne bzdury. Nawet super pro-amerykańskie i anty-chińskie foreignpolicy wprost pisze, że nie ma dowodów na masowe morderstwa:


@NieWiemASieWypowiem: O masowym mordowaniu nie pisałem. Pisałem o mordowaniu, a wcześniej o gnębieniu. Pisałem też o czystkach etnicznych, które za wiki to: zbrodnia, która według rezolucji Komisji Praw Człowieka obejmuje deportację i przymusowe, masowe usuwanie lub wypędzanie osób z ich domów, jawne naruszanie praw tych osób w
O masowym mordowaniu nie pisałem. Pisałem o mordowaniu


@Halbr: typie, w kontekście czystek etnicznych mordowania grupy etnicznej przez władze państwa to jest "masowe morderstwo". Pojedyncze "mordowanie" nie jest dowodem na czystki etniczne - chyba że uważasz, że obecnie w Polsce przeprowadzane są czystki etniczne bo co jakiś czas Polak zamorduje Polaka.

Szkoda czasu na takie rozmowy.
ttypie, w kontekście czystek etnicznych mordowania grupy etnicznej przez władze państwa to jest "masowe morderstwo". Pojedyncze "mordowanie" nie jest dowodem na czystki etniczne - chyba że uważasz, że obecnie w Polsce przeprowadzane są czystki etniczne bo co jakiś czas Polak zamorduje Polaka.


@NieWiemASieWypowiem: Eeee nie?
Przecież masz wyżej definicję czystek. To się dzieje. Czystki są, dostałeś linka do AI, który to potwierdza.

Hundreds of thousands of Muslim minority men and women
zesrałeś się bo serio myślałeś, że są to obozy eksterminacji, na co nie ma żadnych dowodów.


@NieWiemASieWypowiem: Nie możesz zacytować to będziesz wmawiać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To patrz co rok temu pisałem:
https://www.wykop.pl/wpis/49876481/nagle-wielkie-koncerny-specjalisci-od-wyzyskiwania/
Nie ma nic o mordowaniu przy Ujgurach, a jest tylko o czystkach etnicznych. O mordowaniu jest przy innych.
Więc koralu złoty nie manipuluj i nie wmawiaj mi, że wiesz lepiej co myślę niż
@LuckyStrike: I tu i tu był komunizm. Chociaż u nas reżim był bardziej lajtowy i obył się mniejszą ilośćią ofiar per capita niż w Chinach. No i co do czego porównujesz? Oczywiście obie wydarzenia był zbrodniami ale w kopalni wujek zmarło 9 osób a na Tiananmen conajmniej 10k.

Poza tym przynajmniej w Polsce nie idziesz siedzieć za pisanie o tej pacyfikacji.
@techko: prowadzę już działalność ale nie gastronomiczną, raz zapłaciliśmy podatek bo fabryka nie chciała się ustawić na gotówkę od naszej marzy wiec wystawiliśmy fakturę ale taka „cywilną” tzn na osobę a nie firmę i zapłaciliśmy 5 Teraz rejestrujemy bo chcemy żeby nas również obsługiwały apki z jedzeniem na wynos no i miejsce gdzie będziemy działać wymaga od nas tego papieru


@LuckyStrike: Czyli niby cud miód niskie podatki, a Ty i
@JanuszKarierowicz: Z ciekawosci, o ktorych chodzi? Nie jestem na biezaco z jutuberami z chin (po prostu nie ogladam tego syfu zeby sie nie denerwowac), ale kiedys widzialem jakiegos typa, starego brytola w okularach (ogolnie wygladal bardzo niepokojaco, nawet bardziej na jakiegos opoznionego w rozwoju) co reklamowal jakas chinska gowno-konsole z rakowego plastiku odpalajaca gry nes-owe i jestem ciekaw czy to ten sam xD