Wpis z mikrobloga

@Lardor: szesnastoletnia mazda, powiadasz? No to chociaż wpisuje się dobrze w obraz przeciętnego polskiego quasi-szrota. Szerokości i uważaj na rudą, bo mazda pewnie już w dziurki jak ser ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@derton778: co jest złego. W małej pojemności turbina nie jest niczym dobrym. Czemu kiedyś mało litrażowej silniki miały dłuższy żywot? Bo nie były podniesione mocą jak szlifierka. Turbina jest dobra do większych jednostek. Normalnie silnik takie 1.0 miał nie wiem ok 30km a teraz nagle 110. Pomyśl sam.
  • Odpowiedz
Jak miał bym nowe auto kupować, to tylko Mazda na ten moment. Za dużo miałem doczynienia z nowymi Daciami i Fiatami.


@Lardor: Ty, ale porównaj sobie jak to wygląda cenowo. No ja też wolałbym mieć fajnego Mercedesa, ale ceny są tak kosmiczne że sam zastanawiam się nad taką Dacia. Taka Dacia z LPG i jakimś tam wyposażeniem kosztuje ile, 50-60k? To teraz zobacz sobie ile kosztują nowe Mazdy, startowo od
  • Odpowiedz
@Oaken_arm: o mazdę się nie bój, jak Srasz tak masz. Nie wiem ogólnie te nowoczesne auto to jakaś masakra silnikowa. Małe jednostki plus turbina, która niszczy te kosiareczki 3 cylindrowe. Unia zepsuła samochody do reszty. Jedyne sensowne silniki jakie daje to mazda. Można normalnie w salonie kupić normalne ludzkie 2.0 u mnie ojciec posiada z 2018 i to auto ma sens. Niewielkie spalanie, na trasę idealne.
  • Odpowiedz
@Krs90: to już wolę dołożyć i mieć auto na więcej niż 4 lata dać 60 000 na coś co się zacznie po gwarancji psuć na potęge to podziękuję. Dacia jest Reanultem dla biednych i nie ma się z tym co oszukiwać. Jakoś wykonania i zabezpieczenia Karoserii zostawia wiele do życzenia. Ogólnie to bym dołożył ciut więcej i kupił Renault clio 1.3 już ciut ludzki silnik plus nie crossover. Również miałem
  • Odpowiedz
@Lardor: Popatrz sobie na statystyki sprzedaży Hyundaia elantry, gdzie jest nowoczesny silnik wolnossący. I porównaj ze sprzedaży Hyundaia i30 gdzie masz uturbione jednostki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lardor: Przecież jest inny wybór. Masz Hyundaia eleantre z wolnossakiem i odpowiednik w segmencie i30. Jak ktoś i tak kupuje Hyundaia to czemu nie weźmie tego z wolnossącym silnikiem? Bo to już przeszłość i każdy woli z turbo.
  • Odpowiedz
  • 0
@derton778 no cóż turbina nie jest też dla każdego, trzeba sobie umieć o nią zadbać bo większość jej awarii wynika z jazdy właściciela. Dla tego strach kupować auta używanego z turbiną.
  • Odpowiedz
1.0 ile xddddd mój trabant ma nawet 1.1


@Lardor: calkiem dynamiczne sa te silniki i calkiem przyjemnie sie tym jezdzi po miescie, jedyny znak zapytania nad zywotnoscia
  • Odpowiedz