Wpis z mikrobloga

  • 636
Są podwyżki dla nauczycieli w 2022 roku.

Nauczyciel kontraktowy (drugi stopień awansu, po nauczycielu stażyście) zarobi 3034 zł BRUTTO.

Od nowego roku, 1 stycznia 2022 r., minimalna płaca ma wynosić 3000 zł brutto.

Życzę powodzenia szkołom w znalezieniu odpowiednich pedagogów, w tym przedmiotowców od matematyki czy informatyki.

Ha tfu.

#pracbaza #podbaza #licbaza #ekonomia #zarobki #szkola #neuropa #4konserwy
  • 93
Rozumiem, ze przygotowywanie się do kolejnych lekcji, sprawdzanie sprawdzianów, rady pedagogiczne, sprawozdania dla kuratoriów w przypadku wychowawców i wiele innych zalatwia się w ciągu dnia pracy?


@biesy: Hmm, to raczej jeden na ~10 nauczycieli. Reszta zostawia robotę po dzwonku. Przykładowo babka od historii. Co robi? Zwykle nic. Kolejna lekcja, kolejna strona z podręcznika. To samo babka z biologii. Kartkówki są raz na 2-3 miesiące, czasami w ogóle, poza tym znowu większość
@biesy akurat jestem absolwentem świetnych szkół, nawet nie pisze bo i tak na wykopie nikt w to nie uwierzy.
Moja niechęć do nauczycieli zrodziła się nie w szkole (bo znam wielu świetnych oddanych belfrów) ale gdy już jako dorosły mężczyzna i ojciec oglądałem z boku strajki grupy zawodowej która nie widzi tego jakie ma przywileje o których inne grupy pracownicze mogą tylko pomarzyć, jedyne czego chcą to pieniędzy pieniędzy pieniędzy i pieniędzy.
  • 4
Jedyny sposób żeby ściągnąć specjalistów do szkoły to podwyżka pensji. Tak jak firmy walczą o specjalistów wysokością wynagrodzenia tak szkoły muszą mieć możliwość walki o specjalistów od nauczania. Zarobki nauczycieli są na żenująco niskim poziomie dlatego do tej pracy garną się żenująco słabi "specjaliści" lub kobiety które są na utrzymaniu mężów i mogą sobie na niskie zarobki pozwolić i realizować swoją pasję jako nauczyciel - najczęściej te najlepiej wykonują swoją pracę bo
@biesy: nauczyciel matematyki w liceum, prywatnie robi 80h miesiecznie korepetycji ma w zaleznosci od miasta 3,2k-5k

takie pensje to plucie w twarz mlodym ludziom, w biedronce nie trzeba zadnego wyksztalcenia- choc praca ciezsza.

Pomoc w laboratorium do analizy krwi, widzialem poszukiwali osob- z 3,5k brutto to minimum co oferowali, bez wyksztalcenia kierunkowego
Tak sądzisz? Gratuluję! Ja napisałem, że naturalną koleją rzeczy powinno być ograniczanie materiału zbędnego. Przykładowo jeżeli młody człowiek ma predyspozycje do nauk ścisłych i wyraża w tym kierunku chęć dalszej edukacji, dlaczego do 19rż musi uczyć się zbędnych w późniejszym etapie życia i kariery zawodowych szczegółów z biologii czy geografii?


@100mph: W takim kierunku szła reforma z czasów PO - w 2 i 3 klasie liceum przedmioty spoza profilu niemal znikały
@tomeks85: jasne, niech #!$%@?ą za miskę ryżu. Z wykształcenia jestem nauczycielem, skończona filologia angielska, mgr i przygotowanie pedagogiczne i mając 31 lat bym zarobił mniej już mój brat z wykształceniem podstawowym w McDonalds. Miałbym wolnego 35 dni w roku i tylko od połowy lipca do połowy sierpnia. 20 godzin przy tablicy, a poza tym dochodzi przygotowanie, sprawdzanie kartkowek, sprawdzianów itd. gratis, nawet jak masz okienko siedzisz za frajer. Oczywiście od razu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ChochlikLucek:
Ale panie, jak zostawiasz gówniaka pod opieką nauczyciela, cudze gobliny piorą Twojego jak piniatę w czasie tej opieki i ten gnój nie reaguje albo wręcz karze poszkodowanego to jak tu się nie wkurzyć? Do dziś pamiętam jak jakiś dzieciak mnie zaczepił na korytarzu a jaśnie oświecona mnie też mało ucha nie urwała.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biesy: A nie jest tak czasem że pracują w ciągu dnia 4h? 2h w jednej, 2h w innej szkole. Lub w wigilię 4h tylko w jednej i wolne? Do tego korki.
@Milioner_z_Choroszczy nadal nijak odnosi się to do urlopu... I czasu poświęconego na sprawdzanie sprawdzianów, prowadzenie dokumentacji, tworzenie planu zajęć, wywiadówek, jakichś wycieczek, wyjazdów na baseny po godzinach, rad pedagogicznych. Tego to już nie ma rozumiem?

Nigdzie nie napisałam o wypłacie, jebnij się w czoło.
  • 2
@tomeks85 praca nauczyciela to coś na zasadzie prowadzenia szkolenia z jakieś dziedziny. Nie jest możliwe żeby szkoleniowiec przez 8h dziennie 5 dni w tygodniu z pełnym zaangażowaniem i energia prowadził szkolenie. Wartościowe szkolenia trwają maksymalnie po 4h dziennie. Mam doświadczenie szkoleniowe i nauczyłem się że nie ma sensu ustawiać szkoleń dłuższych niż 4h. Do tego wliczam przerwy. Szkoleniowiec po takim czasie pracy z grupą jest wypruty z energii. A i sama grupa
@biesy to co podajesz to jest częsć zarobków. Dla wizualizacji dyplomowany ma 4k brutto podstawy a juz zarobek 6.5k brutto
https://gazetawroclawska.pl/tyle-beda-zarabiac-nauczyciele-w-nowym-roku-szkolnym-202122-zobaczcie-stawki-29072021/ga/c1-15728330/zd/50888730
Z niektorymj specjalizacjami jak matematyka bedzie problem, ale z innymi nie, a że dyrektorzy nie maja wolnej ręki co do zarobków swojej kadry to zawsze bedzie z tym problem. No i nie da sie tak placić za 18g lekcji z dziećmi co w banku czy jakiejs firmie technologicznej
@slepauliczka 18 godzin pracy 'przy tablicy' wchodzi na etat nauczyciela, czyli tak naprawdę 13.5 godziny bo reszta to przerwy między zajęciami. Ale rzeźnia! Nie no, powinni zarabiać pomiędzy 5500 a 7800 i to na rękę!


@Milioner_z_Choroszczy No powinni tyle zarabiać a niby ile? Praca nauczyciela nie jest na akord i Twoje wyliczenia godzin też są totalnie z dupy.
Jak zatrudnię Cię i będziesz pracował przez 8 godzin dziennie, ale od 8 do
@biesy: Żadna nowość, stażysta na minimalnej, kontraktowy na granicy. Robota niewdzięczna, kasa żałosna, perspektywy rozwoju zerowe. Poszedłem jako specjalista z zewnątrz z ideałami, ze nauczę czegoś na poziomie przyszłych techników. Umowa wrzesień-czerwiec, nie przedłużyłem, szczególnie, ze w dwa miesiące dostaje tyle co zarobiłem przez rok jako nauczyciel na pol etatu, aż żal dupe ściska. Tylko uczniów szkoda, bo będą się uczyły dalej HTML 3.2

@nilfheimsan: Ja wiem, duuuuużo więcej xd