Wpis z mikrobloga

  • 636
Są podwyżki dla nauczycieli w 2022 roku.

Nauczyciel kontraktowy (drugi stopień awansu, po nauczycielu stażyście) zarobi 3034 zł BRUTTO.

Od nowego roku, 1 stycznia 2022 r., minimalna płaca ma wynosić 3000 zł brutto.

Życzę powodzenia szkołom w znalezieniu odpowiednich pedagogów, w tym przedmiotowców od matematyki czy informatyki.

Ha tfu.

#pracbaza #podbaza #licbaza #ekonomia #zarobki #szkola #neuropa #4konserwy
  • 93
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biesy: ja uwielbiam pracę z dziećmi, ale dobrze, że byłam na tyle mądra, żeby iść na studia dwukierunkowe i mieć coś oprócz wykształcenia pedagogicznego. Trochę popracowałam i w tym momencie już wiem, że nie będę pracowała jako nauczyciel, bo po prostu zarobki są śmieszne, a wkład jaki daję od siebie jest ogromny. Nie ma w ogóle nauczycieli do pracy, a już w ogóle do przedszkola.
@biesy: xD

Kolejny dzban nawiązujący do moralnego obowiązki, bo MY jesteśmy ważni bo się opiekujemy PRyszloscia narodu xD

Koterski wasze oczekiwania z dupy elegancko podsumował w dniu świra.

Co roku ten sam materiał, te same lekcje, skrypty sprzed 20 lat a jak przyjdzie coś nowego żeby dzieciom wytłumaczyć to aj waj.

Płaci wam się tyle żeby mieć gdzie pod opieka dziecko zostawić - potem człowiek drugi tyle wydaje na korepetycje -
@rachuneksumienia: mylisz przyczynę ze skutkiem. Albo są sobie równoważne. Jak ktoś jest ogarnięty, to nie pójdzie pracować do szkoły, bo gówno nie kasa i równocześnie jest zdziwienie, ze poziom jest jaki jest, jak się płaci tym, którzy jednak do szkoły pracować poszli taką a nie inną stawkę. Tak to nigdy nie będzie dobrze.

@nilfheimsan: Asystent ma pensum zwykle w okolicach do 360h rocznie, a znam ludzi co maja i dwa
Btw. płaci państwo dokładnie. Chciałoby się zarabiać więcej to zapraszam na rynek pracy niechronionej gdzie nie ma posadek tylko wszystko trzeba zdobyć wiedza, umiejętnościami, praca, znajomościami i wiedza.


@rachuneksumienia: No przecież nauczyciele z tego zaproszenia korzystają. Zobacz sobie kto uczy w szkołach w Warszawie - średnia wieku 50+ i matematyczki robią po dwa etaty bo nikt nie chce przyjść xD
@kupkesobieciagne o nauczycielach w tak pogardliwy sposób wypowiada się koleś o takim nicku. Widać na pierwszy rzut oka że Einstein. Prosty to zawód nie jest wcale ale jak przegrywy z wypoku myślą że wszyscy nauczyciele to lenie to tak to wygląda.
Od września zostaję nauczycielem. Nauczyciel stażysta 2800 zł brutto. Godzę się na to, bo praca z dziećmi to moje marzenie. Do tej pory pracowałam w innym, znacznie lepiej opłacanym zawodzie. Znajomi nauczyciele pukają się w głowę i pytają "po co ci to?", ale dopóki będę mogła sobie pozwolić na takie zarobki, będę uczyć. Nauczyciel zrównany jest pensją z woźną. Sprzątaczki i konserwatorzy w szkole zarabiają najczęściej więcej. Jest to przykre i nieco
@biesy: przerażające jest to jak wykopki nie rozumieją, że dobrze zarabiający nauczyciel jest w interesie całego narodu i swoich dzieci. Wolałbym, by moje dzieci uczył ktoś kto zarabia godnie (z 10k brutto) niż same miernoty którzy ledwo zdali matury i nie mieli co z sobą zrobić to poszli na pedagogikę (znam kilka takich dziewczyn)