Wpis z mikrobloga

Informatyka UAM 72/120 to osoby z Ukrainy lub Białorusi, Polacy w mniejszości we własnym kraju i to nawet nie obywatele z innych krajów UE XD
  • Odpowiedz
Oni idą na studia w wieku 16 lat bo tam edukacja trwa 11 lat a a zaczynaja w wieku 6 lat co więcej tak jak piszesz rekrutują się z ocen a nie z matur bo matur Polska nie uznaje, na studiach tez maja łatwiej bo jak jest ich kilka na roku to prowadzący się litują i ich puszczają ale teraz gdy Ukraińcy to ponad 50% może skończy się taryfa ulgowa i każdy
  • Odpowiedz
@Herm1t: Ogólnopolski system chociaż niektóre uczelnie poszły po rozum do głowy i np maja pule 30% miejsc dla obcokrajowcow dzięki temu maja hajs a i kilku Polaków wykształca chociaż moim zdaniem 30% to tez za dużo, powinna być krótka piłka i egzamin dla obcokrajowcow na uczelni a najlepiej dla wszystkich
  • Odpowiedz
skończy się tym, że wrócą egzaminy wstępne.


@pwone: I stanowi to problem, bo?
inb4 polska myśl uczelniana nie poradzi sobie z czymś bardziej skomplikowanym niż "otwórz dwadzieścia miejsc na kierunku, weź pieniądze za rekrutację od pięciuset, profit".
  • Odpowiedz
@mem1000: Ja pierdziele jeszcze 3 lata temu jak moja siostra zaczynała studia na UAM to sami Polacy na jej kierunku byli. 2 lata temu to jak wynajmowała pokój to w tym samym mieszkaniu był tylko jeden Ukrainiec,cholera wie ilu teraz będzie jak wróci po zdalnych do Poznania.
  • Odpowiedz
W tym roku zapisałem się na psychologię na UAM i się nie dostałem (tu akurat bez zaskoczenia bo pisałem tylko biologię i chemię xd) ale na koncie rekrutacyjnym mam podgląd listy rankingowej i pierwsze 15 miejsc to są same Ukrainki co mają 97-100 punktów xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mem1000: tak jest na kazdym kierunku na uamie, uam to tak #!$%@? uczelnia że tam jak jesteś białym polakiem to #!$%@? dostaniesz, a jak kolorowym, p0lką albo ukraińcem to jeszcze stypendia za nic dostaniesz
  • Odpowiedz