Wpis z mikrobloga

Zarobki około 5000 netto, bliżej do 30 niż do 20, mam jakieś skromne oszczędności, niestety rynek #nieruchomosci w #warszawa pozbawia mnie szans na marzenie o zakupie mieszkania 40m nawet na obrzeżach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od rodziców nie mam szans na pomoc nawet na 10k. Nowy ład spowoduje jeszcze większy wzrost cen zapewne, ehh odechciewa się wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_1626439888AJXKTJlWtofQASVECAhT1v.jpg
  • 199
@Obserwator91: Problem nie leży imo w opie, problem leży w tym, że ceny są chore a miasto powinno się naturalnie rozrastać, powinny dochodzić nowe linie metra i tak dalej a narazie to wszystko idzie jak zatwardzenie.

I powiedzmy, że nawet jesteś tą warszawską klasą średnią i zarabiasz 10k na osobę to i tak 500-700k za mieszkanie to jakieś szaleństwo. 30 lat spłacania kredytu a co jak podwyższą stopy a co jak
@Obserwator91 Zrozum, że nie każdy ma ochotę dojeżdżać godzinę do pracy, a po pracy są jakieś zajęcia, nie wiem piłka ze znajomymi, spotkania itd. I wróć potem gdzieś poza Warszawę. Nie ma jak.
@piwakk: Ja to rozumiem ale jak sami piszą to nie stać ich na taki styl życia. Więc jak? Idąc ta logiką to ja mam ochotę jeździć nowa Teslą ale jestem dorosłym człowiekiem i rozumiem że mnie #!$%@? nie stać na to xd
także kierunek Legionowo raczej.


@Wycu91: Polecam sobie wynająć tam mieszkanie i dojedżać KMką/SKM przez kilka miesięcy. Odwidzi ci się xD Jeździłem do swojej dupy tam, to poznałem trochę tego bólu oraz pamiętam jej sytuację. Ustawianie pracy pod pociągi, w godzinach szczytu ludzie stoją jak sardynki (bo jadą wszyscy z Ciechanowem i Nasielskiem włącznie) i latasz po całym pociągu, latem skwar, zimą pęka szyna, pociąg nie przyjeżdża i jesteś w piździe. Dojazd
@Obserwator91 Co innego samochód a co innego mieszkanie. Samochód kupisz tanszy i też będzie jeździł itp. A mieszkanie poza Warszawą w tym przypadku to już dużo wyrzeczeń. Nie chodzi tylko o czas dojazdu itp. Ja bylem namawiamy, żeby ogarnąć mieszkanie w Żyrardowie i dojeżdżać. Ale nie dla mnie to. Wolę mniejsze, ale w Warszawie. Wieczorny powrót nie autem w takim przypadku nie istnieje na przykład.
Zarobki około 5000 netto, bliżej do 30 niż do 20, mam jakieś skromne oszczędności, niestety rynek #nieruchomosci w #warszawa pozbawia mnie szans na marzenie o zakupie mieszkania 40m nawet na obrzeżach ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@niewiemjakiwybrac:
-odkladaj kase na IKZE. Zgodnie z dyrektywa S wklady oszczednosciowe moga stanowic wkld wlasny. Obnizasz podatawe opodatkowania i jednoczesnie odkladasz na emeryture
-ogranicz wydatki, 5k netto to dobra suma, ile z