Wpis z mikrobloga

Zarobki około 5000 netto, bliżej do 30 niż do 20, mam jakieś skromne oszczędności, niestety rynek #nieruchomosci w #warszawa pozbawia mnie szans na marzenie o zakupie mieszkania 40m nawet na obrzeżach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od rodziców nie mam szans na pomoc nawet na 10k. Nowy ład spowoduje jeszcze większy wzrost cen zapewne, ehh odechciewa się wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_1626439888AJXKTJlWtofQASVECAhT1v.jpg
  • 199
@Obserwator91:

Dołóż OPowi do raty, nie będzie musiał dojeżdżać

No chyba trochę się o to rozchodzi w tym wpisie... do raty.
Bo nie mówimy przecież o zakupie mieszkania za gotówkę. Zresztą jakiego mieszkania :D klitki do 40 metrów w dużym mieście. Mówimy o kredycie na tę klitkę i osobie zarabiającej powyżej średniej krajowej. Takie 40 metrów i kredyt na 30 lat wydaje być tak na to patrząc radach typu przeprowadź się
@niewiemjakiwybrac: Miras, nie #!$%@? się w żadne Grodziski i inną suburbanizację.

Chcesz mieszkać w Warszawie - świetnie, najmuj i celuj w zarobki rzędu 20-30k. To jest cel pewnie na jakieś 10 lat.
Jeśli 5k to blisko szklanego sufitu w tym co teraz robisz, no to sporo planowania przed Tobą.
Serio, inaczej zawsze będziesz się kopać z koniem i szukać zgniłych kompromisów. Zakup mieszkania w dobrym miejscu to lata pracy. Najem w
@DrKittens: No i nie widzisz absurdu bóldupieni OPa? Nie stać go na gówniany kurnik w kredycie na 30 lat xd więc proponuje mu alternatywę zamieszkania w Sochaczewie czy innej podwarszawskiej miejscowości ale nie bo on ma znajomych w Warszawie xd gdzie w mieście powiatowym mógłby żyć sobie na luzie na lepszym poziomie ale całe jego poczucie wartości i ego oparte jest na fakcie mieszkania w Warszawie xd
@czlapka: pewnie skończy się zmianą prawa, na przykład będzie można mieć dwie nieruchomości a za każdą kolejną podatek przy zakupie + 10% czy coś w ten deseń aby się nie opłacało 10 mieszkań na wynajem mieć

Tak samo było z wykupem długów i podnoszeniem czynszów, skończyło się zmianą ustawy
@mmichal:

pewnie skończy się zmianą prawa, na przykład będzie można mieć dwie nieruchomości a za każdą kolejną podatek przy zakupie + 10% czy coś w ten deseń aby się nie opłacało 10 mieszkań na wynajem mieć


no to się skończy tak, że "inwestorzy" będą brali mieszkania na słupów czy tam na dzieci, żony, itd
No i nie widzisz absurdu bóldupieni OPa? Nie stać go na gówniany kurnik w kredycie na 30 lat xd


@Obserwator91: Nie widzę, bo sam bóldupie że mnie nie stać na kurnik w kredycie na 30 lat, a nie zarabiam jakoś źle xD Ten fakt wydaje mi się też dość absurdalny.

alternatywę zamieszkania w Sochaczewie czy innej podwarszawskiej miejscowości

Ja tam trochę rozumiem. Sam dojeżdżałem / dojeżdżam 1,5 godziny w jedną stronę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@niewiemjakiwybrac: całkiem bez złośliwości: zarabiasz 5k na rękę i nie jesteś w stanie kompletnie nic odłożyć na wkład własny? Masz dzieci? Płacisz alimenty? Utrzymujesz samochód? Jeśli nie to co w takim razie robisz z tymi pieniędzmi żyjąc solo? Może to pora by zrewidować swoje marzenia lub obniżyć własne wymagania względem życia. Wiem że to nie są jakieś kokosy ale przy takiej pensji raczej marne szanse na zakup mieszkania i utrzymywanie bogatego
@niewiemjakiwybrac: Nie dostałeś kredytu na mieszkanie 40m na obrzeżach przy 5k netto, bez różowego i dzieci?
W sumie dziwne, bo 2 lata temu przy podobnych (koło 1,5k większych) zarobkach i singiel, bank wyliczył mi kredyt na trochę ponad 500k. Obrzeża Wawy (Białołęka, Ursus) to około 9k za metr, więc kredyt 350k powinien Ci przysługiwać przy stałej umowie i bez innych obciążeń.