Wpis z mikrobloga

Zarobki około 5000 netto, bliżej do 30 niż do 20, mam jakieś skromne oszczędności, niestety rynek #nieruchomosci w #warszawa pozbawia mnie szans na marzenie o zakupie mieszkania 40m nawet na obrzeżach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od rodziców nie mam szans na pomoc nawet na 10k. Nowy ład spowoduje jeszcze większy wzrost cen zapewne, ehh odechciewa się wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_1626439888AJXKTJlWtofQASVECAhT1v.jpg
  • 199
@niewiemjakiwybrac: Jestem w nieco podobnej sytuacji, ale mam uzbierane 100k wkładu. Mógłbym kupić coś niewielkiego w dobrej dzielnicy, ale nie decyduję się na to ze względu na ryzyko stóp procentowych. Pakowanie się w kredyt na 300-400k na 30 lat przy historycznie niskich stopach % i wysokich marżach bankowych, dodatkowo wysokiej inflacji, moim zdaniem może skończyć się bardzo źle.
Polityka pieniężna NBP to igranie z ogniem. Ktoś powie, że w strefie euro
le wy macie nasrane w głowach dzieciaki xd niech się do Zurychu przeprowadzi z pensja 5k PLN od razu, przecież należy mu się xd


@Obserwator91: No wlaśnie #!$%@? xD Albo do Nowego Jorku z pensją 5k XxxDDDD
Co prawda jesteśmy w Polsce i zarabiamy w złotówkach xD
Nie jesteś w stanie zorganizować sobie mieszkania w miejscu gdzie żyjesz, pracujesz i zarabiasz ponad średnią krajową? Przeprowadź się i dojeżdżaj 4 godziny w
Nie jest lekko bez spadku/pomocy rodziców. Sam zaraz po studiach pojechałem do UK aby zarobić ma wklad własny na pierwsze mieszkanie. Udało mi się odłożyć całkiem sporo w 4 lata, kupiłem mieszkanie w szeregu na obrzeżach Trójmiasta. Po paru latach niestety stalo się zbyt ciasne dla mojej rodziny i w tym roku zdecydowaliśmy się na sprzedaż oraz kupno czegoś większego. Ze sprzedażą nie było absolutnie problemu, była masa zainteresowanych, a ten zdecydowany
@vinmcqueen: ojjj tak byczq +1 "Nie stać Cię na wawę? No to może pomyśl o Wołominie? Też drogo? Małkinia też nie jest taka zła...Soon: No skoro nie stać Cię na mieszkanie w Wypiździejewie Parceli to może powinieneś jednak popracować nad sobą i coś zmienić? Jakaś lepsza praca, kwalifikacje, kursy, nie ma nic za darmo. Wypiździejewo Parcela jest 439km od Twojej pracy? No cóż chcącemu nie dzieje się krzywda, są pociągi, autobusy,