Wpis z mikrobloga

Zarobki około 5000 netto, bliżej do 30 niż do 20, mam jakieś skromne oszczędności, niestety rynek #nieruchomosci w #warszawa pozbawia mnie szans na marzenie o zakupie mieszkania 40m nawet na obrzeżach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Od rodziców nie mam szans na pomoc nawet na 10k. Nowy ład spowoduje jeszcze większy wzrost cen zapewne, ehh odechciewa się wszystkiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#zalesie #mieszkanie
Pobierz
źródło: comment_1626439888AJXKTJlWtofQASVECAhT1v.jpg
  • 199
@niewiemjakiwybrac: uwielbiam te rady na mirko

pracujesz w wawie i cię nie stać? kup na obrzeżach

pracujesz na obrzeżach i cię nie stać, bo masy lepiej zarabiających warszawiaków, których nie stać na wawę, powodują presję cenową na obrzeżach? kup w lesie (incoming)

pracujesz w lesie i nie stać cię na dom w lesie? to nie wiem, weź sobie może sznurek i się powieś, gałąź już masz, albo kup se w sąsiednim
@niewiemjakiwybrac: Ale moja rada jest na serio i bez złośliwości. Pociąg z Żyrardowa czy Sochaczewa jest wypełnieny codziennie po brzegi osobami na twoim poziomie zarobków, bo najzwyczajniej w świecie nie stać ich na Warszawę xd w jaki sposób jesteś lepszy od tych ludzi, że ty musisz mieszkać w Warszawie? Pytam serio xd co jest złego w mieszkaniu w miejscu na które Cie stać? Twój problem to nie to, że nie stać
@niewiemjakiwybrac: To nie wysoka amibicja tylko za wysoka dla Ciebie w Twojej obecnej sytuacji. Nie rozumiem w jaki sposób zrobisz presję na cenę mieszkań w Sochaczewie? Poprosisz sprzedającego o wyższą cenę bo masz warszawskie zarobki czy jak? Nie ma nic złego w tym, że chcesz mieszkać tam gdzie pracujesz. Nie ma również nic złego w tym, że chciałbym jeździć Teslą Model S a jezdze Volvo V40 bo na to mnie stać.
@Obserwator91: Jeśli będzie duży napływ ludzi którzy chcą kupić tam mieszkanie z średnią pensją warszawską niż średnia dla Sohaczewa to zakładam, że ceny wzrosną i będzie trudniej kupić mieszkanie ludziom którzy żyją i pracują w Sohaczewie, to gdzie wtedy ich ambicje mają się wynieść? Chce mieszkać w Warszawie bo tu pracuję i żyję, wychodzę po pracy, mam znajomych itp itd.
@niewiemjakiwybrac: Na twoim miejscu nie płakał bym nad mieszkańcami Sochaczewa gdyż takie miasta w zasadzie się wyludniają i zrobiłbyś pewnie zajebista przysługę lokalnej społeczności jakbyś kupił tam mieszkanie, płacił podatki, robił zakupy itd. No więc nie mam dla ciebie dobrej wiadomości: musisz wybrać albo mieszkanie albo wyjścia po pracy że znajomymi. Sorry, ale prezentujesz postawę roszczeniowego dzieciaka na zasadzie ja chcę bo mam znajomych bo wychodzę sobie na piwo itd. Ambicja
@niewiemjakiwybrac: sam zarabiam podobnie- mam stare auto, nie zbudowałem domu ani nie kupiłem mieszkania. W jaki sposób młodzi ludzie "dorabiają" się w dzisiejszych czasach domów/ mieszkań jest dla mnie tajemnicą.

Nie, kredyt na 40 lat, z czego 15 będę spłacał odsetki mnie nie interesuje xD

Bądź według rządu "klasą średnią" - nie stać Cie na mieszkanie czy nowy, najtańszy samochód xD
@Obserwator91: Totalnie nie zgadłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Naprawdę nic nie mam do żadnego Sohaczewa, może dla Ciebie to jest po prostu dziwne, że życie nie składa się z praca - dom, wtedy ok po prostu trochę dłużej jechałbym do pracy i miał taniej kredyt, ale naprawdę czasem istnieje życie poza pracą i dlatego ludzie chcą żyć tam gdzie pracują ( ͡° ͜ʖ ͡°
@niewiemjakiwybrac: No ok. Ja po prostu z natury rzeczy jestem realista i po prostu lubię twardo stąpać po ziemi stąd moje argumenty ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz generalnie to dla wszystkich ludzi pracujących na etacie to życie to jest praca-dom i to nie dlatego, że tak chcą tylko no takie jest życie wyrobników etatowych ¯_(ツ)_/¯ Wiedziałem, że padnie argument dłuższego dojazdu i "życia poza pracą" ( ͡