Wpis z mikrobloga

@lecho182: Pogorszenie wizerunku kraju to akurat prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) wizerunek będzie pogorszony w oczach zagranicznych inwestorów, czyli firm które otwierają te SSC i BPO w Polsce, bo nasza jadyna przewaga konkurencyjna to niskie wg zachodnich standardów płace. Jak te będą szły w górę to bez sensu będzie dla wielkich firm otwierać swoje back office w Polsce xD
@mroznykasztan: Niestety tak będzie najprawdopodobniej. Tak jak pisałem wyżej jedyną przewaga Polaków to to, że jesteśmy względnie najtańsi przy w miarę dobrej jakości pracy. Jak nam odpadnie argument bycia najtańszymi to te firmy się zwiną z Polski. Przecież te pensje to już by były do zaakceptowania w południowych Włoszech, w Hiszpanii, Portugalii czy może nawet wschodnich Niemczech. A te kraje wydają się bardziej stabilne niż p0lska.
@eternit_nie_wybacza: Niemcy/UK/USA zgoda (chociaż Niemcy wschodnie nie do końca xD ale jak w takich centrach outsourcingu bankowych w Polsce potrafią płacić np 12k brutto (wiem że np Goldman Sachs tyle płaci w Warszawie dla osób z doświadczeniem) to to jest też atrakcyjna pensja dla ludzi z Włoch południowych czy innej Portugalii. Znajoma Włoszka mówiła mi że w Mediolanie kilka lat wstecz zarabiała 30k EUR rocznie xd to to prawie tyle samo
@Bellissimo: co za bzdury. Od 15 lat tak pracuje, po 1 to nie #!$%@? bo 8h i tryb hybrydowy i dobre zarobki w wawie/krakowie/gdansku. Fajna kulura pracy i super benefity typu sluzba zdrowia, doplaty do wszystkiego, fumndowanie studiow kursow itd
@eternit_nie_wybacza: Ale ja nie pisze o Francji, Niemczech i UK tylko o wschodnich Niemczech, Portugalii, południowych Włoszech i np. Hiszpanii. Myślę z w mniejszych miejscowościach we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii czy wschodnich Niemczech znalazłbyś za tyle do gówno biurowej pracy. Oczywiście nie fachowca tylko klikacza excela, takiego jak w Polsce myślę że spokojnie. Srednia płacą we Włoszech to jest ok 30k EUR brutto (wliczając w to Mediolan). W Portugalii to już