Wpis z mikrobloga

@Flypho: No nie ma co Polska ma zajebista historie gdzie nas nie było na mapie przez 123 lata i praktycznie nadal jesteśmy krajem postkomunistycznym xd no ale półwysep iberyjski był #!$%@? przez Maurow to to jest najważniejsze i nie da się tam biura wybudować jak w Polsce xd
@Obserwator91:
Możesz sobie podjechać do Barcelony i np. do portugalskiego Faro na południu. Zdaj mi relację, gdzie jest więcej biurowców i dlaczego w Barcelonie, mimo że w Faro w #!$%@? taniej. Głupie te firmy, się budują tam gdzie drożej, idioci!
@Flypho: ja mówię o centrach outsourcingu, a nie o firmach generalnie. Centra outsourcingu gdzie wywala się najprostsze procesy typu przeklejanie jednego excela do drugiego, a nie siedzibę firmy. W tych rodzajach prac jest najważniejsze żeby było taniej. Idąc twoja logika to nie powinno być w Polsce żadnych biur tylko na zachodzie Europy bo jak tam drożej to znaczy że lepiej
Pogorszenie wizerunku kraju to akurat prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) wizerunek będzie pogorszony w oczach zagranicznych inwestorów, czyli firm które otwierają te SSC i BPO w Polsce, bo nasza jadyna przewaga konkurencyjna to niskie wg zachodnich standardów płace. Jak te będą szły w górę to bez sensu będzie dla wielkich firm otwierać swoje back office w Polsce xD


@Obserwator91: Zawsze może brakować rąk do pracy w krajach
@Obserwator91:
Bierzesz pod uwagę, że duże korporacje mają taki apetyt na pracowników, że mogłoby nie starczyć pośród ludności z kraju macierzystego? xD Shell zatrudnia 90 tys. ludzi. Wyobrażasz sobie znaleźć na już połowę z tego w samej Wielkiej Brytanii?
@Flypho: No oczywiście mają największy apetyt na studentów wyższej szkoly gotowania na gazie którzy najszybciej będą klikać xd takich pracowników na pewno brakuje, ale jeśli na tym mamy opierać swoją gospodarkę to xd
to sie tak szybko nie stanie, dalej nasze biura i place sa smiesznie niskie vs niemcy/uk/usa. Jeszcze jest spory margines. Plus indie po ostatniej akcji z covidem staly sie mniej atrakcyjne.


@eternit_nie_wybacza: za to w kolejce są Czechy/Węgry/Rumunia a nawet Ukraina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Flypho: No oczywiście, pełno w Polsce specjalistów, a połowa z nich na wykopie siedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba muszę rozważyć powrót z emigracji z Luksemburga jak tak zajebiście Polska stoi i taki stabilny kraj xd
@Flypho: Masz 13 lat czy trollujesz? xD przecież jest chyba jasne że dla mnie jako osoby fizycznej pracownika było w interesie wyemigrować do bogatego kraju gdzie się płaci dużo, a nie do lokalizacji biednych gdzie płaci się mało. Ta motywacja do motywacja firm które otworzyły się w Polsce i jak sam przyznałes są to tanie lokalizacje a system prawny bardziej stabilny niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Obserwator91: ja sie smieje do dzis z tego jak sie zawinal SSC w ktorym pracowalem (pierwsza praca).

Ogolnie tam bylo duzo troche bardziej ambitniejszych zadan jak na SSC. Od wiecej niz pol roku bylo tak, ze ludzie z biura jezdzili do roznych biznesow w Europie i zabierali stamtad zadania, bo wszystko bylo przenoszone do Trojmiasta. W miedzyczasie panowie i wladcy z JuEsEj za plecami wszystkich ot tak wbrew temu co sie