Wpis z mikrobloga

@eternit_nie_wybacza: No a gdzie są wielkie korpo w Warszawie? Przecież one są tutaj tylko i wyłącznie dlatego bo są tutaj niskie koszty płacy. Czego korpo potrzebuje żeby otworzyć centrum outsourcingu? W Mediolanie masz centrum finansowe prawdziwego biznesu a nie centrum klepaczy excela (bo o tym rozmawiamy)
Myślę z w mniejszych miejscowościach we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii czy wschodnich Niemczech znalazłbyś za tyle do gówno biurowej pracy. Oczywiście nie fachowca tylko klikacza excela


@Obserwator91:
No dobra, ale jak ty sobie to wyobrażasz? Przyjadą do południowej Hiszpanii na #!$%@?ów i postawią im na środku wsi 30-piętrowy wieżowiec z wielkim napisem? Jak ty to widzisz? Bo nie rozumiem.
@Flypho: No a jak sobie wyobrażasz centrum biznesowe w środku pół w Zabierzowie pod Krakowem? Nie ma takiego? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak sobie wyobrażałeś budowanie biurowców w Polsce przez ostatnie 20 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pod Krakowem?

Sam sobie odpowiedziałeś na pierwsze pytanie, więc chyba już nie muszę odpowiadać.

a jak sobie wyobrażałeś budowanie biurowców w Polsce przez ostatnie 20 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie widziałem chyba nigdy żadnego wielopiętrowego biurowca międzynarodowej firmy z dala od dużego miasta.
@Obserwator91:
@eternit_nie_wybacza: Dobra widzę że sam pracujesz w jakimś SSC to wiadomo jakie masz podejście, że będziesz bronił swojej tezy. Prawda jest taka że tego typu praca może być zwinięta z Polski w ciągu tygodnia jak tak zdecyduje centrala danego korpo i przenieść się do jakiekolwiek innego kraju. Nie mają tu żadnych środków trwałych, inwestycji, a jedynie wynajęte piętro w biurze i komputery w leasingu.
@Flypho: Ja też nie widziałem żadnego biurowca międzynarodowej firmy z dala od dużego miasta, bo to wszystko wynajęte powierzchnię z logiem przyklejonym ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czy na południu Hiszpanii czy Wloch nie ma większych miast? Myślisz że zarabia się tam tak jak we Frankfurcie czy Londynie? xD rozumiem że południu Hiszpanii to #!$%@? i pola? xD
@Obserwator91: no nie do konca, w 2-3 lata mozna sie duzo nauczyc o firmie/produktach/specyfice danej dzialki. Po 3 latach powinienes byc zupelnie samodzielnym pracownikiem ktory jest w stanie podchodzic do bardziej zlozonych tematow, ciagnac jakies projekty/zmiany itd. To juz nie jest copypaste wg procedury samej.
@eternit_nie_wybacza: @Flypho: @sroka22: dobra Panowie, muszę kończyć, a nie chce mi się już odpisywać każdemu z osobna. Generalnie chodziło mi o to w moich wpisach, że jako Polska tracimy jedna z głównych zalet jakimi są niskie zarobki. Taka jest smutna prawda ale polska to kraj montowni i outsourcingu. Wymieniłem wyżej Włochy czy Hiszpanie, ale jest mnóstwo innych krajów w UE (Rumunia, Bułgaria, Estonia, Litwa, Łotwa, Chorwacja) gdzie jest pewnie
@Obserwator91: co do rzadu pelna zgoda, sama skladka zdrowotna podniesiona do 9% i brak odliczenia dochodu to w #!$%@? koszt wiekszy. Niestety pis moze #!$%@? atrakcyjnosc pl z drugiej strony tak #!$%@? zlotowke ze praca sie staje coraz tansza xD