Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzi tak triggeruje pytanie o zatrudnianie kogoś do sprzątania w domu?

Jak widzę na fejsie czy gdziekolwiek pytanie w stylu "miasto xyz, szukam kogoś do sprzątania raz w tygodniu" albo "hej, jak myślicie, jaka stawka za godzinę sprzątania będzie ok? ", to zawsze pod spodem ten sam syf:
KRÓLEWICZ NIE MOŻE SOBIE SAM POSPRZĄTAĆ W DOMU??!!

MOJA PRABABKA 6 DZIECI ODCHOWAŁA I SAMA DBAŁA O DOM.

A CO RĄCZEK NIE MASZ, ŻEBY SAMEMU POSPRZĄTAĆ?
ZA TAKĄ PRACE TO PRZYNAJMNIEJ 100 ZŁ ZA GODZINĘ , JAK SAMEMU SIE NIE CHCE.

TA DZISIEJSZA MŁODZIEŻ, NIC NIE POTRAFIĄ ZROBIĆ SAMI.

#pytanie #sraczkawkomentarzach
  • 127
Więc wywnioskowałam, że skoro zestawiłeś umycie talerza z kabiną prysznicową to traktujesz to jako sprzątanie na bieżąco.

@chrominancja: ok, zupełnie nie to miałem na myśli

Wiem i tak żyłam całe życie. Mnie zastanawia, że ktoś potrzebuje pomocy w sprzątaniu małego mieszkania 50 metrowego.

@chrominancja: ja brałem usługi sprzątające do 40-metrowej klity xD po prostu takie mam widzimisię - wolałem godzinę poświęcić na czytanie książki/ oglądanie filmu, niż na ścieranie kurzy
@Ri__: jasne, tak jak mówię nie rozumiem tego ale mi to nie przeszkadza jeśli ktoś sobie zamawia. Dobrze znać opinie innych nawet jeśli są sprzeczne z tym co ja uważam. Dla mnie w przypadku małego mieszkania profitów z zamówienia kogoś do sprzątania jest mniej niż więcej. Jakbym znowu mieszkała w dużym domu to zapewne bym się nad tym zastanowiła.
@Fosfofruktokinaza: jakby mnie było stać, to sam bez zastanowienia zatreudniłbym kogoś do regularnego sprzątania
zresztą z ludźmi u nas już tak jest, podobnie jest z jakimikolwiek drobnymi naprawami. Jest presja społeczna, że "masz wszystko umieć" i w ogóle jak śmieciu śmiesz śmieć żeby komuś dać te 50-100 zł za kilkanaście minut pracy. Powinieneś sam to potrafić.
A coraz więcej ludzi ma zdrowie podejście. Po co mam się stresować, szukać, uczyć, kupować
@Fosfofruktokinaza gdzieś na Mirko był wpis gościa, który opowiadał, że ludzie strasznie się dziwią jak zamawia kogoś do sprzątania. Okazało się, że gość ma obrzydzenie do sprzątania bo jakiejś pedantycznej matce, która kazała mu non stop sprzątać
Weź wejdź na jakaś polską grupę w Belgii czy innej Holandii i napisz też że szukasz sprzątaczki do sprzątania domu to też cię zjedzą
Zaraz będzie że wszsytkie te polki które tam pracują jako sprzątaczki to nie są sprzątaczkami tylko #!$%@? gosposiami albo innymi technikami dbania o #!$%@? powierzenie płaskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fosfofruktokinaza: Jak zmienialiśmy na studiach mieszkanie to musielismy je jakoś ogarnąć. No a wiadomo alkusy informatycy to melina straszna. Zrzutka poszła, wpadła ukrainka, posprzątała, dostała solidny napiwek. My w tym czasie kodziliśmy sobie zleconka. Wszyscy zadowoleni. Wszyscy zarobieni.
@Fosfofruktokinaza: o to to. Tez szukałem właśnie i to porażka. Co prawda wziąłem po remoncie taka firmę z olx i za 77 m2 2 osoby sprzątały przez 8 godzin i wzięły 300 zł. Sprzątały w szafach i wszelkich zakamarkach w tym okna itd. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i będę brać ich dalej.

Jeszcze gorzej jest z opiekunka do dziecka, na grupie fb napisałem w priw do babki z pytaniami jak to
@PanProgramista: Myślę, że po prostu dobrym sposobem jest szukanie w firmach zajmującymi się wynajmowaniem takich usług. Wiesz, że firma jest poważna i może ponieść ewentualne konsekwencje, odpowiada za swoich pracowników itp. To już bardziej przemawia za mną. Ale nigdy nie wziąłbym z łapanki żadnej obcej mi osoby z grupek na FB
Kiedy się sprząta po sobie na bieżąco


@chrominancja: no to już masz odpowiedź. Jak się nie sprząta na bieżąco to po kilku dniach jest taki syf, że wymaga to już porządnego sprzątania.