Wpis z mikrobloga

@Kozajsza: Mniej więcej do końcówki lat 60-tych (przynajmniej w Polsce) dzieci przestawiano na prawą rękę z powodów praktycznych, używane wtedy pióra strasznie się rozmazywały jeśli pisałeś lewą ręką. Dopiero potem psychologia poszła do przodu i zaczęto odradzać rodzicom przestawiania dzieci na drugą rękę.

Brat mojego ojca był leworęczny i mniej więcej w tamtych czasach został przestawiony na prawą rękę. Przez co przez kilka lat miał problemy z jąkaniem się. Mój ojciec
@Emerkaes: o kurde, jednak chyba jest w tym ziarno prawdy XD

A study at Durham University — which examined mortality data for cricketers whose handedness was a matter of public record — found that left-handed men were almost twice as likely to die in war as their right-handed contemporaries.[88] The study theorised that this was because weapons and other equipment was designed for the right-handed. “I can sympathise with all those
@Emerkaes: trzymając praworęczna broń w lewej ręce będziesz sobie uderzał łuskami po rękach, instrumenty celownicze też chyba są praworęczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Instytut danych z dupy, nie posługuję się bronią ¯\_(ツ)_/¯
@biceps35: takim dzieckiem był mój tata, robiłi wszystko by pisał prawą, a i tak im się nie udało, sam jestem leworęczny i nikt nigdy mi nie kazał pisać prawą
@biceps35: U mnie było jeszcze ciekawiej, w czasach, gdy uczyłem się pisać (lata 90te) pani nauczycielka zauważyła, że coś ze mną nie tak w tym temacie. Wysłano mnie do poradni, gdzie fachowcy mieli przebadać co to ze mną będzie. Co wybadali? Że w sumie lewo ręczny ale prawą też daje radę, więc lepiej, żebym pisał prawą. I zostałem taki "niebinarny", pewne rzeczy robię prawą, pewne lewą. Zapomniałem dodać, że piszę i
Tak się kończy promocja zboczeń i dewiacji. Młodzi są gotowi na złość starszemu pokoleniu pisać lewą ręką, tak bardzo nienawidzą naszej cywilizacji.


@Kozajsza: Fajnie że rozwikłaliście odwieczny dylemat natura czy wychowanie.
@biceps35: Wiesz, ma to swoje wady i zalety. "oburęczność" przypłaciłem tym, że charakter mojego pisma jest brzydki (na co wszelkiej maści psycholodzy z tamtej poradni dawali jeden lek z konsekwencją niczym minister Czarnek: "wincyj pisania", co było dla mnie straszną karą, a nic nie dało xD), ale za to nie mam problemu z operowaniem różnymi narzędziami typu śrubokręt, młotek czy nożyczki równie sprawnie prawą jak i lewą ręką. Ale ogolić się
@amantadeusz: ja, najstarszy z trójki rodzeństwa, jako niemowlę przejawiałem leworęczność. Tata jak twierdzi, przerobił mnie na prawą rękę, ale kosztowało go to mnóstwo cierpliwości i czasu. Niemniej cel osiągnął.
Z młodszymi braćmi już mu się nie chciało bawić. Efekt?
Obaj są leworęczni xD
@Kozajsza: mozesz sie z tego smiac ale kiedys osoby leworęczne byly zmuszane do pisania, jedzenia czy wykonywania innych, codsiennych czynnosci prawą ręką. Przez to mogly n8e identyfikowac sie jako osoby leworeczne. Odkad jest akceptacja i otwartosc w tym temacie, ich odsetek utrzymuje się na stalym poziomie w populacji
Jestem leworęczny i uważam to za lekką niepełnosprawność? Już piszę dlaczego.

1. Nie ma dobrych, pionowych (lub anatomicznych) myszek.
2. Rozmazuję atrament.
3. Broń jest również dostosowana do praworęcznych - w pistoletach, zrzut zamka jest po lewej stronie (rzadko po obu), przycisk zwalniania magazynka zwykle da się przełożyć. Z bronią długą jest podobnie źle.

Pewnie jest więcej przykładów, ale te dokuczają mi szczególnie.

Po dłuższym zastanowieniu to prawa rynku dyskryminują leworęcznych. Jednak
@Kozajsza: #!$%@? mnie z tymi postami, skoro leworęczni są tak akceptowani i znormalizowani, to dlaczego co dziesiąty produkt nie jest produkowany pod leworęczny. Jakoś nikogo nie obchodzi, gdy jestem dyskryminowany za każdym razem jak powstaje produkt, który zakłada niesymetryczne użycie rąk.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kozajsza: albo to dlatego że ludzie mądrzeją. Moja była mając 7 lat zaczęła być terroryzowana że ma pisać prawą ręką pomimo ze byla leworęczna. Oczywiście miejsce akcji: Podkarpacie.

Tak, wiem obrazek to heheszki.
@Kozajsza: o ty #!$%@? OPie wez mi nie przypominaj... Moja babka GÓRALKA TRADYCYJNA POLSKA KATOLICZKA BO PAPIEŻ KOCHAŁ GÓRY która opiekowała się mną i młodszym bratem #!$%@?ła mnie bo jak miałem kilka lat i uczyłem się pisać to robiłem to lewą ręką. To samo jak rzucałem piłką czy coś, od razu #!$%@? i lanie. Co ciekawsze brat młodszy dwa lata i jego to ominęło i dzisiaj pisze lewą ręką. 20 lat