Wpis z mikrobloga

@Rejoo: no sporo jest nawet niskobudżetowych routerów z USB które mogą działać podobnie do nasa. Po co Ci openwrt? Tak pytam z ciekawości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Plp_: Myślałem że ta opcja z nasem jest wyłącznie pod openwrt, planuje kupić lepszy router ponieważ ten obecny nie wytrzymuje obciążenia kilku podłączonych do niego telefonów i ubija całą siećwifi
Po za tym chciałbym właśnie sprawdzić co to całe openwrt ma do zaoferowania
@Rejoo: zawsze patrz na szybkość cpu i ilość ramu. jak będziesz miał słaby procek to zawsze będzie miał problem z transferem, a jak sobie odpalisz vpn czy tora to zdechnie.
Szkoda tylko że nie ma w sobie modemu
Do tej pory używałem router tplinka który miał wbudowany modem, i teraz zastanawiam się czy będę musiał dokupić jakiś modem, czy będzie się dało użyć tego tplinka jakoś..
@Rejoo: nie polecam linksysów na początek zabawy z openwrt; mają zamknięty firmware driverów i trzeba sporo cierpliwości, żeby tam ustawić radio na satysfakcjonującym poziomie. Jak chcesz zacząć zabawę z openwrt to netgear r6220, używka z allegro za 100 będzie spoko pomysłem; alternatywnie możesz sobie kupić raspberrypi i na nim budować mininasa