Wpis z mikrobloga

Ja już po zawodach, dziękuję tym, którzy oglądali live i @urak666 za prowadzenie i pomoc w starcie xD Przepraszam, że nie zawołałem na mój start, ale podczas rozgrzewki jest straszny raban ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaliczyłem 8/9 podejść. Wyglądało to tak:
Przysiad:
225 kg ✓ | 237,5 kg ✓ | 245 kg ✓ -22,5 kg PR
Wyciskanie leżąc:
140 kg ✓ | 150 kg ✓ | 157,5 kg X - 10 kg PR
Martwy ciąg:
210 kg ✓ | 222,5 kg ✓ | 227,5 kg ✓ - 7,5 kg PR

Dało to wszystko 622,5 kg w totalu.

Udało się poprawić wszystkie rekordy, dołożyłem 52,5 kg do totalu od ostatnich zawodów (AMŚ niecałe 9 miesięcy temu), chociaż nie jestem jakoś bardzo zadowolony, liczyłem na chociaż te 630 kg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Siad i ciąg zrobione z jakimś tam zapasem, ława była bardzo, bardzo blisko, 155 poszłoby na 100%, ale no teraz to można gdybać ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc potencjał na większy total jest nawet tu i teraz, ale liczy się to, co zrobione. Mogło być gorzej biorąc pod uwagę, że ręce mocno zaorane po bloku z siadami low bar 3x w tygodniu xd

W tym roku nie było takiego gównianego dziurawego dywanu przy siadach i ciągach, więc dało się normalnie dźwigać xD To na wielki plus XD

Jeśli chodzi o sędziowanie, to po pierwszym dniu (05.06) byłem trochę zmartwiony, bo palili nawet bardzo głębokie przysiady, ale w wyższych kategoriach sędziowanie było bardzo pobłażliwe, co widać na nagraniach (szczególnie tych z boku). Wszystkie siady zaliczałem na 3 białe, ale widać, że tej głębokości brakowało, niektórzy siadali dużo płyciej niż ja i też mieli 3 białe, ale jeśli sędziowie zaliczyli, to bardzo się cieszę i z przyjemnością uznaję nowy rekordzik ( ͡° ͜ʖ ͡°) w końcu to oni są od oceny głębokości, a nie ja XD

Ciąg stabilnie - bardzo słabo xd Nie ma co tu się rozpisywać, teraz będę testował klasyka, bo to sumo jest nie dla mnie xD

Ogólnie atmosfera bardzo fajna, mój total dał mi 8. miejsce, ale no nie po miejsce tam jechałem tylko, żeby sprawdzić total w warunkach zawodów.

Plan na najbliższe kilka miesięcy to spora redukcja i testowanie klasyka. Planów wchodzenia na bombę dalej nie ma.

#mikrokoksy #silownia #trojboj #latajacydywan #sport #mirkokoksy
  • 40
@Poemat: Na pewno tam jest mnóstwo do poprawy jeśli chodzi o technikę. Teraz to co ja robię to takie po prostu ciągnięcie nieporadnym klasykiem w rozstawie sumo. Te 210 czy 227 czy myślę że nawet kilkadziesiąt kg więcej nie waży w ogóle w rękach, ale po prostu nie potrafię ciągnąc sumo, haczę o czwórę palcami przez co otwiera mi się chwyt, nie umiem wykorzystać bardzo silnych czwórek. Zobaczymy teraz jak będę
@DywanTv: ty no faktycznie, ale żeś sie ulał, ciężar ciężarem ale to już trochę niezdrowe, nie wiem "jak ci się żyje", ale chyba nie jest zbyt wygodnie nosić tyle na sobie. Chociaż rozumiem Ciebie, kurde no redukcja = strata w totalu, sam miałbym doła jakby ciężary leciały.
@kRpt: Z jednej strony tak, ale z drugiej bez przesady. Ta liczba się wydaje taka duża jak się wazy 70 czy 80 kg, ale nie jest aż tak źle. Dodatkowo ostatnie 1-2 kg to sama woda, bo zwiększyłem podaż soli, na ważeniu nie byłem też całkiem na czczo. Pewnie też sporo masy mięśniowej siedzi w nogach, plecach, a tego nie widać.

Chociaż fakt, że jestem mocno ulany, dlatego od dziś zaczynam
@DywanTv: Przy tym wzorście to bardzo dużo. 80-90kg to już całkiem sporo na ten wzrost (mówię o wszystkich, a nie trójbojarzach czy ogólnie ćwiczących, chociaż przeciętny ćwiczący natural tyle też ma). 110 czy 115 - bez różnicy - i tak dużo xD
No to powodzenia żeby się w końcu udało zbić ze 20kg xd
Planów wchodzenia na bombę dalej nie ma.


@DywanTv: dlaczego nie planujesz koksów? Broń boziu, żebym zachęcał czy krytykował, ale jestem ciakwy, bo to chyba ewenement na tagu. Tu raczej panuje mocny kult bomby ( ͡º ͜ʖ͡º)
I gratuluje wyniku i występu!