Wpis z mikrobloga

@skizo: Bocianowi trudno zginąć na słupie wysokiego napięcia ponieważ pomiędzy drutami jest za duży odstęp a i izolatory coś przydługie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@acetylo: Około 18 tysięcy lat temu bociany porywały i pożerały ludzkie niemowlęta – twierdzi Hanneke Meijer ze Smithsonian National Museum of Natural History w Waszyngtonie. Przebadała ona szczątki prehistorycznych krewnych bocianów odnalezione na indonezyjskiej wyspie Flores, którą zamieszkiwały też hominidy.
Uczona ustaliła, że ptaki były ogromne. Rozpiętość ich skrzydeł dochodziła do 2,5-3 m, podczas gdy przodkowie człowieka, hominidzi, mieli najwyżej metr wysokości. Prawdopodobnie ptaki nie były jednak w stanie zagrozić dorosłym,
@skizo: Nie wiem czy on sobie sam z nimi poradzi. Ja bym się skontaktowała z rezerwatami, ogrodami zoologicznymi ale w pierwszej kolejenosci jakiś ośrodek łowiecki. Mi pomogli jak u mnie spadło gniazdo bocianów
Dziwne. Widziałem filmy jak bociany wywalają dzieciaki z gniazda jak jest za mało żarcia w okolicy. Ciekawe czemu ten trzyma wszystkie. To chyba jakaś bociania depresja.
@shiverr: @acetylo: było wtedy suche lato, także i żarcia mało do upolowania, bocian stwierdził że nie wykarmi wszystkich i myk #!$%@? w sumie dwa bociany, chłop na którego posesji siedziały bociany nauczoby wcześniejszym doświadczeniem zamontował siatkę pod gniazdem, miały więc lekkie ładowanie, takze zostały przez niego uratowane i odchowane, gniazdko miały w kurniku, nawet te oswojone bociany były skuteczne w pilnowaniu chałupy, bo z tego co mówił boćki pozwalały do
Świetna rodzina, ona ginie w idiotycznym wypadku z własnej winy, a on nie potrafi nawet własnych dzieci wykarmić po jej śmierci, rodzice roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@pianinka: w tym kraju nie ma pracy dla ptaków z jego wykształceniem, więc #!$%@? na dwa etaty i i tak ledwie wiąże koniec z końcem.
@Miroslaw_juz_nie_suchoklates: we mnie widok bociana #!$%@?ącego yorka akurat by wzbudził wiele sympatii.

Tak ziomeczku natura nie jest z Disneya. Bociany to drapieżniki i zabijają małe zwierzęta. Poza tym jeśli nie mogą wykarmić młodych to je zjedzą i zrobią sobie następne. Ewolucyjnie takie zachowanie ma sens.

To strasznie głupie przypisywać ludzkie emocje do takich zachowań xD
@L3gion: wzmianka o Yorku miała uderzać do świadomości wszystkich, którzy rozczulali się nad uroczym bocianim tatusiem, też mam #!$%@? w te szczury. Dwa lata temu sam nie wierzyłem w historię kumpla, którego córka zalewała się łzami, bo bocian zabił jej urodzinowego szczeniaczka i parsknalem śmiechem, potem, jak pogadałem z innymi ludźmi,opowiadającymi podobne historie, to zainteresowałem się tematem bardziej i dowiedzialem się, że bociany to niezłe #!$%@?, nawet, jak na ptaki xD