Wpis z mikrobloga

Czy pracujesz w zawodzie/na stanowisku zgodnym z Twoim kierunkiem studiów? - ankieta i rozdajo

Pytanie kieruję do wszystkich, którzy zaliczyli przynajmniej dwa lata na studiach i nie pracują już "dorywczo"

Dwie nagrody: książka albo kurs udemy do 50 zł do wyboru - jedna nagroda za plusa, druga za komentarz

Warunki #rozdajo:

1. Daj plusa (obowiązkowo)
2. Zagłosuj w ankiecie (przydałoby się)
3. Dodaj komentarz wpisując kierunek studiów i na ile wiąże się z Twoją pracą i dlaczego tak; wybiorę 30 najciekawszych i z
nich wylosuję drugą nagrodę

Losowanie w najbliższą niedzielę o 20 przez mirkolos

#rozdajo #praca #pracbaza #ciekawostki #polska #studia #studbaza #zarobki #kariera #firma #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie #pytaniedoeksperta #udemy #kursyudemy

Czy pracujesz w zawodzie/na stanowisku zgodnym z Twoim kierunkiem studiów?

  • TAK - kierunek jest bardzo zw. z moją pracą 51.7% (1029)
  • NIE - (prawie) w ogóle nie jest zw. z moją pracą 26.5% (528)
  • Częściowo - bo inny kierunek studiów byłby lepszy 9.8% (196)
  • Nie studiowałam/łem, nie zaliczyłem/łam 2 lat 12.0% (239)

Oddanych głosów: 1992

  • 74
@cieliczka: Jak to jest być inżynierem procesu po studiach mechanika i budowa maszyn, dobrze?

A, wie pan, moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze, albo że niedobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że maszyn. Maszyny, które pomagały mi produkować części, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam, i co ciekawe, to właśnie przypadkowe awarię tych maszyn wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy obliczamy
@cieliczka grafika. Prawdziwą zajawkę na grafikę złapałem kilka miesięcy przed maturą. Wtedy też podjąłem decyzję o studiach i to była rewelacyjna decyzja. Od razu po maturze podjąłem pracę w zawodzie, równolegle studiowałem zaocznie, zdobywając doświadczenie teoretyczne i praktyczne. Na studiach nauczyłem się dużo, jednak to był raczej punkt startowy - poznałem różne dziedziny grafiki i mogłem podjąć decyzję, w którym kierunku chcę się rozwijać. Także było warto, robię to, co lubię i
@cieliczka: Inżynieria Cyfryzacji (taka bieda informatyka na tym samym wydziale), a pracuję jako tester oprogramowania. O ile zawód na co dzień nie wymaga raczej wiedzy zdobytej na studiach, o tyle studia zdecydowanie ułatwiły mi start i na pewno jest mi łatwiej zrozumieć pewne aspekty wytwarzania oprogramowania dzięki temu o czym tam słyszałem.
Czy mam przewagę na rynku pracy dzięki wykształceniu? Myślę, że nie. Czy byłbym gorszym testerem po ukończeniu innego kierunku?
Lekarz weterynarii, skończyłem medycynę weterynaryjna.
To chyba dość oczywiste, że nie da się bez tego pracować, całe studia ukierunkowane są na wykonywanie tego zawodu. Potem jeszcze trzeba dostawać prawko żeby w ogóle praktykować.
Nic odkrywczego ale do celów statystycznych się wpisuje.