Wpis z mikrobloga

Czy pracujesz w zawodzie/na stanowisku zgodnym z Twoim kierunkiem studiów? - ankieta i rozdajo

Pytanie kieruję do wszystkich, którzy zaliczyli przynajmniej dwa lata na studiach i nie pracują już "dorywczo"

Dwie nagrody: książka albo kurs udemy do 50 zł do wyboru - jedna nagroda za plusa, druga za komentarz

Warunki #rozdajo:

1. Daj plusa (obowiązkowo)
2. Zagłosuj w ankiecie (przydałoby się)
3. Dodaj komentarz wpisując kierunek studiów i na ile wiąże się z Twoją pracą i dlaczego tak; wybiorę 30 najciekawszych i z
nich wylosuję drugą nagrodę

Losowanie w najbliższą niedzielę o 20 przez mirkolos

#rozdajo #praca #pracbaza #ciekawostki #polska #studia #studbaza #zarobki #kariera #firma #rozowepaski #niebieskiepaski #pytanie #pytaniedoeksperta #udemy #kursyudemy

Czy pracujesz w zawodzie/na stanowisku zgodnym z Twoim kierunkiem studiów?

  • TAK - kierunek jest bardzo zw. z moją pracą 51.6% (1029)
  • NIE - (prawie) w ogóle nie jest zw. z moją pracą 26.5% (528)
  • Częściowo - bo inny kierunek studiów byłby lepszy 9.9% (197)
  • Nie studiowałam/łem, nie zaliczyłem/łam 2 lat 12.0% (240)

Oddanych głosów: 1994

  • 74
  • Odpowiedz
@cieliczka: Finanse i Rachunkowość i pracuje w biurze rachunkowym. Studia z rachunkowości bardzo mi się przydały do pracy w biurze rachunkowym, bo w nim rachunkowością się zajmuję. Praca w biurze rachunkowym jest dla mnie ważna, po lubię rachunkowość i to właśnie z rachunkowością wiąże przyszłość. Planuje założyć własne biuro rachunkowe i oferować usługi rachunkowe
  • Odpowiedz
@cieliczka: odpuściłem sobie studia (pr), a zajmuję się programowaniem i seo, więc częściowo to drugie mogłoby się pokrywać, jeśli bym dokończył kierunek.
  • Odpowiedz
@cieliczka: Polibuda, Mechaniczny, Automatyka i Robotyka. Po kilku latach pracy stwierdziłem że Budowa Maszyn jest bliżej fizyki i bardziej mnie kręci. Chodzi też o charakter pracy. Wolę biuro konstrukcyjne niż fabrykę.
  • Odpowiedz
Liczy się, jeśli z niektórymi pracownikami mogę porozmawiać w języku, którego filologię studiowałem?


@mirkw88d: Zależy jak często ( ͡ ͜ʖ ͡) Jak to nie jest główna czynność ale zdarza się regularnie to dałbym "częściowo", a jak parę razy w roku i można sobie poradzić bez tego języka to dałbym "NIE"
  • Odpowiedz
@cieliczka: skończony I i II stopień górnictwa i geologii na pewnej uczelni zaczynającej się na A, w mieście zaczynającym się na K. Stażu całkowitego w kopalni stuknęło 3 lata, a od dwóch lat w kopalnianym dziale przygotowania produkcji i dokumentacji ruchowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praca w 200% zgodna z kierunkiem studiów, na rozmowie kwalifikacyjnej przepytywał mnie jeden z doktorów z którym miałem zajęcia ( ͡
  • Odpowiedz
@cieliczka: nie będzie tu nic odkrywczego. Informatyka skończona, pracuję jako Data Scientist. Jednak informatyka daje pewne oswojenie z programowaniem, dodatkowo na specjalności związanej z AI były poruszane sprawy uczenia maszynowego, czy otoczka wokół danych. Co prawda studia to czasem zbyt wiele wiedzy ogólnej, ale dają ogólne rozeznanie, a zaciekawiły na tyle te przedmioty związane z AI i danymi, by samemu zgłębiać wiedzę po godzinach. Czasem trzeba było się nauczyć rzeczy
  • Odpowiedz