Wpis z mikrobloga

@ruok: cały czas powtarzam że jesteśmy biednym krajem :p

Z bardzo małą klasą średnią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mikroskopijną.
I 5k to nie jest klasa średnia :p To że Morawiecki wam tak gada, to świetnie. Powodzenia.
Podejrzewam jednak ze kłamie ¯\_(ツ)_/¯
@ruok: dobra odpowiedź co do klasy średniej, to ta, że różni się ona od klasy wyższej przepaścią w postaci zatrudniania setek pracowników oraz setek milionów złotych majątku, czasem miliardów.
Wszystko poniżej zarobku sto tysięcy zł rocznie na osobę to niestety na światowe warunki w Polsce jeszcze biedota.

Niższa średnia od 100 do miliona
Średnia to tak ok. 15 milionów
Średnia wyższa tak z 50-70-90
@ruok nie wiem jak jest teraz, ale rodzice 5 lat temu kupowali działkę budowlaną 20a za 20tyś pomiędzy dwoma miastami (10km do mniejszego, 15km do większego i 5km od działki jest miasteczko już z większymi sklepami niż blaszak u halinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Cypselus: mając duży dom, samochód, brak kredytów, 10 k na parę z dzieckiem to jest moim zdaniem klasa średnia ;) i sytuacja ciężka do osiągnięcia w Polsce

jak już pisałam, moim zdaniem klasa średnia to nie jest top 5% mieszkańców Polski, tylko takie dobrze radzące sobie 20% ;)

gubicie chyba wszyscy klasę wyższą, czyli nikły procent bardzo bogatych ludzi, multimilionerów
To jest model, który wyszedł w 2020


@kamienikupadupa: tak, już pisałem, że to nie ma znaczenia.

jak działka blisko miasta (a wygląda wręcz na miejską) to na wsi pod miastem powiatowym ze 150k,


@Shatter: ale to już mamy wyjaśnione, nie masz racji.

budowa domu 700k


@Shatter: chyba ze złota by ten klocek musiał być.

auto w #!$%@?,


@Shatter: c'mon :D
powtarzam, nie buduje sie domu za gotowke


@Sweet_acc_pr0sa: ale #!$%@?, jakoś do tej pory skarbówka mnie nie odwiedziła, a dom na wykończeniu, 440m2 użytkowej. Jak masz lewe przychody to się nie buduje, ale jak masz full legal i nie próbujesz na siłę "optymalizować podatków" to co za problem budować za gotówkę? ¯\_(ツ)_/¯
no no, sama trawka pewnie ze 200-300k, nie?


@fegwegw: Nie. Ale 10% tego co napisałeś to myślę, że realna kwota. Nie licząco oczywiście tego co pod nią, bo mogą dojść różne systemy nawodnienia/odwodnienia

Mógłbym zapytać, ile nieruchomości posiadasz, ale nie będę się pastwił.


@fegwegw: To lepiej nie pytaj, bo będzie Ci przykro ( ͡° ͜ʖ ͡°)