Wpis z mikrobloga

że synonimem klasy średniej jest dom 90m2 z katalogu, na 7 arowej działce, na zadupiu, i kilkuletni samochód.


@fegwegw: Ten dom ma ze 140m2. Z jednym dzieckiem na chój więcej - względy praktyczne plus małe podatki jak wpadnie katastralny.
800 metrów działki - pobawić się można a robić dużo nie trzeba. Po co 4000 metrów jak ktoś nie chce przy tym dużo dłubać? Duże działki są dla pasjonatów i ludzi
  • Odpowiedz
@Luko: Nie, bo jest mówiąc kolokwialnie "chamem oderwanym od pługa" (nie ma kapitału kulturowego), a cała jego pozycja życiowa zależy od bieżących zarobków.

No nie wiem, jakby kupił mieszkanie w mieście powiatowym, odłożył kilkaset koła na czarną godzinę i się dokształcał, to może faktycznie on zostałby klasą średnią, a nie jego wnuki. Znasz kogoś pochodzącego z biedy kto zarabia >20k i nie #!$%@? wszystkiego na głupoty? ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Aha, i klasa średnia to moim zdaniem nie tylko wypłata, ale też wykształcenie i prestiż danego zawodu. Dużo mało opłacanych zawodów jest raczej prestiżowa niż nie ;) nawet lekarzem będąc można zarabiać przeciętnie.


@ruok: Cała masa zawodów klasycznie zaliczanych do klasy średniej (technik, księgowy, urzędnik średniego szczebla itp.) w ogóle nie jest prestiżowa.
  • Odpowiedz
Zrobiłem research, przeczytałem kilka świeżych artykułów w tym temacie i według ich autorów tyle to mniej więcej kosztuje obecnie.

Zapomniałeś powiedzieć co się stało z brakującymi 500 tysiącami złotych


@LazyInitializationException: Spróbuj postawić dom według tych artykułów to je znajdziesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx żartujesz? Programistą 15k oglądając 10k miesięcznie (tak, to możliwe) w rok ma 120tys, ta działka z domem nie jest warta więcej niż 400 tys.
  • Odpowiedz
ale wykop jest oderwany od rzeczywistosci xD zaczynajac od 150k za bmw, #!$%@? przeciez do 150k to ledwo kupisz cos w podstawie ze stajni VW. Nie wspominam o budzetowcach typu kia/huyndai i tak dalej.
  • Odpowiedz
@bred_one: A to zależy czy kupujesz czy sprzedajesz. Jak kupujesz to więcej niż 400 nie jest warta, jak sprzedajesz to 3 miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Śmiechu warta ta dyskusja
  • Odpowiedz