Wpis z mikrobloga

@JaMhmm: Czytalem badania z jakis rok temu moze poltora jak ktos na wykop wrzucil. Generalnie bylo tam napisane, ze ludzie z wyzszym zazwyczaj pracuja na etacie i siedza za biurkiem, a Ci ktorzy nie maja dyplomu uczelni szybko osiagaja sufit zarobkow i ida w dzialalnosc gospodarcza.
  • Odpowiedz
powtarzam, nie buduje sie domu za gotowke tak samo nie kupuje się samochodu nowego za gotowke xD


@Sweet_acc_pr0sa: Kupiłem 3 lata temu auto za 60k płacąc gotówką wyciągniętą z foliowego worka i nikt się nie #!$%@?ł xD
  • Odpowiedz
Na to co jest na zdjęciu (zakładając działkę pod miastem z dobrym dojazdem) programista 15k musiałby pracować 10 lat żeby kupić za gotówkę bez kredytu. I to zakładając, że odłoży przez ten czas każdy grosz


@robertx: Co xD. Ej, ludzie, wy wiecie, że w Polsce są jeszcze inne miasta, niż Warszawa, Gdańsk i Wrocław? U mnie taka działka to koszt 30-50 tysięcy.
  • Odpowiedz
Posłuchaj bananie, dorośniesz to zrozumiesz że nawet bogaci biorą kredyt bo... się opłaca i tak jest taniej?


@Hereticsheresy: naucz się czytać ze zrozumienjem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nigdzie nie napisałem że kredyty biorą biedni.
I to jest właśnie to
  • Odpowiedz
dla mnie lekarze czy adwokaci to wyzsza klasa srednia, jedynie ci, co sa wlascicielami jakichs klinik, moga sie zaliczac do klasy wyzszej

Informatycy to zwykla klasa srednia (zarabiaja z reguly sporo mniej od przecietnego lekarza)


@SweetieX: Inaczej - ile procentowo wedle Ciebie należy do danej klasy osób i w którym centylu znajduje się Twoja inteligencja i zaradność życiowa?
  • Odpowiedz
@fegwegw: faktycznie - jestem w trakcie poszukiwania nieruchomości w pomorskim - to co się dzieje tutaj z cenami w mieście i ok + 50km odległości to jest dramat cenowy
  • Odpowiedz
Klasa średnia to lekarze, adwokaci i "prawdziwi" biznesmeni, a oni nie mieszkają w małym domku z garażem na jeden samochód.


@mayek: lekarz bez garażu to nie lekarz najwyżej znachor
  • Odpowiedz
50k to kosztuje ogrodek dzialkowy bez mediow pod krakowem. Gdzie do dzialki budowalnej


@mor3nko: piszę to już chyba 5 raz - TO NIE JEST DZIAŁKA POD KRAKOWEM, WARSZAWĄ, WROCŁAWIEM, ETC.

To jest jakieś zadupie koło granicy z
  • Odpowiedz