Wpis z mikrobloga

Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym celu filmuje dronem rowerzystów, którzy z niewielką prędkością przejeżdzają na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. W krzakach czekają już na nich schowani policjanci, którzy wystawiają mandaty. Dzielna policja chwali się w mediach społecznościowych tą jakże potrzebną akcją. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower #polskiedrogi #polskapolicja #kierowcy #drony #piaseczno #warszawa
Pobierz pierwszynawenus - Policja z Piaseczna prowadzi akcję „bezpieczny rowerzysta”. W tym c...
źródło: IMG_6196
  • 96
i bardzo #!$%@? dobrze.

Jakby na blachosmrodziarzy jadących po chodniku policja czychała w krzakach to byś pewnie jajami o dupe klaskał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@radziuxd: Ja bym chciał, aby przepisy były sensowne, a policja kierowała się logiką i rozumem. Chodzi o to, aby zapewnić bezpieczeństwo, a nie o to by poprawić budżet, albo zyskać aprobatę przełożonych, lub poklask jakiejś grupy społecznej.
przepisy są sensowne, a przejście jak nazwa wskazuje pokonuje się pieszo.

@radziuxd: Podczas przejeżdżania przez pasy powinno się zachować szczególną ostrożność. Tak powinno być w przepisach. Niestety o tym ludzie się nie dowiedzą, bo przepisy mówią o całkowitym zakazie przejeżdżania przez pasy, do czego nikt się nie stosuje i stosować nie będzie. Policjanci ze swoimi dzieciakami też będą tamtędy przejeżdżać po pracy, bo że względu na liczbę przejść i fakt, że
@pierwszynawenus: po prostu jako uczestnicy ruchu albo przestrzegamy przepisów wszyscy, albo robimy z sobie kodeksu promocje w Biedronce i do zakazu przejeżdżania rowerem po pasach dajemy gwiazdkę, że nie dotyczy rowerzystów, jeśli jadą powoli, a pasy są szerokie i dalej niż 150m od najbliższego przejazdu rowerowego.

Uzasadnienie jest takie, że wlepiają mandaty, więc żadna strata czasu tylko słupki w górę ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie ma żadnego uzasadnienia, aby policja traciła czas na tego typu akcje wymierzone przeciw ludziom. Tak się zachowują pozbawieni własnego umysłu służbiści, a nie policja, która służy ludziom.


@pierwszynawenus: stawiam dolary przeciwko orzechom że sam tak łamiesz przepisy. i gdyby każdy, powtarzam każdy policjant, pracował według własnego widzimisię a nie odgórnych rozkazów, to dopiero byłby rozpiździaj.