Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2747
Mirki! Jako, że coraz więcej z was ma możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko covid-19 pamiętajcie, że wykop nie jest reprezentatywnym odzwierciedleniem opinii społeczeństwa i to, że szurskie i antyszczepionkowe opinie słychać tu tak głośno, to nie znaczy, że ludzi o takich poglądach jest tylu w rzeczywistości. Niech zwycięży zdrowy rozsądek i nauka, zaszczepmy się wszyscy na pochybel niedouczonym baranom!

#koronawirus #covid #szczepienia #nauka
  • 255
@MichelDeProteina: szury dominują, bo ludziom ręce opadają jak mają z nimi tu dyskutować, więc "covidianie" siedzą cicho, w tym ja. Żeby obalić jeden "argument" szura potrzebujesz kilku godzin szukania prac naukowych, artykułów, książek, musisz to przeczytać, wyciągnąć wnioski, dane, wykresy, procenty, tabele. A szur przyjdzie, powie, że chcą doprowadzić do upadku własności prywatnej przez potężnego wirusa i deal with it
szury dominują, bo ludziom ręce opadają jak mają z nimi tu dyskutować, więc "covidianie" siedzą cicho, w tym ja. Żeby obalić jeden "argument" szura potrzebujesz kilku godzin szukania prac naukowych, artykułów, książek, musisz to przeczytać, wyciągnąć wnioski, dane, wykresy, procenty, tabele. A szur przyjdzie, powie, że chcą doprowadzić do upadku własności prywatnej przez potężnego wirusa i deal with it


@papaj_21_37: Myślę, że śmiało można zakładać że jakieś 50% populacji na tym
Żeby obalić jeden "argument" szura potrzebujesz kilku godzin szukania prac naukowych, artykułów, książek, musisz to przeczytać, wyciągnąć wnioski, dane, wykresy, procenty, tabele.


@papaj_21_37: Poglądy szura, składają się z sieci takich "argumentów". Zazwyczaj obalenie każdego z osobna zajmuje mało czasu, ale gdy to zrobisz, szur natychmiast odpina go od sieci i chwyta się pozostałych. Gdy wrócisz do rozmowy za jakiś czas, okazuje się że obalone już argumenty wróciły do sieci.
Jak nie przyjmą Cię do szpitala z powodu zawału, bo wszystkie łóżka zajęte przez COVID'owych pacjentów to może w końcu zaczniesz myśleć.


@ItsFine: och, a co powiesz ludziom, którym odwołano zabiegi bo trzeba było do szpitali przyjąć bezobjawowych covidowców? Co powiesz rodzinom, którym tacy bliscy zmarli?

Nie odwołuj się do argumentów emocjonalnych bo bardzo łatwo jest zbić.

Tylko że wtedy już będzie za późno. Brak wyobraźni i empatii to chyba warunek