Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2747
Mirki! Jako, że coraz więcej z was ma możliwość zapisania się na szczepienie przeciwko covid-19 pamiętajcie, że wykop nie jest reprezentatywnym odzwierciedleniem opinii społeczeństwa i to, że szurskie i antyszczepionkowe opinie słychać tu tak głośno, to nie znaczy, że ludzi o takich poglądach jest tylu w rzeczywistości. Niech zwycięży zdrowy rozsądek i nauka, zaszczepmy się wszyscy na pochybel niedouczonym baranom!

#koronawirus #covid #szczepienia #nauka
  • 255
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Żeby się szczepili, to jest większa szansa że inni nie będą w tej sytuacji. Unikanie szczepień doprowadzi do takich sytuacji w przyszłości, kiedy już powinno być po problemie. Zresztą to samo można powiedzieć o nienoszeniu maseczek w pomieszczeniach i innych bardzo prostych rzeczach które ograniczają zakażenia, a którym szury są najbardziej przeciwko. Rozumiem że ktoś może być przeciwny np. zamykaniu biznesów, szczególnie jeśli to jego biznes, ale na rzeczy praktycznie bez negatywów jedynym powodem do bycia przeciwko jest głupota.


@ItsFine: aha, nie no spoko. Zmarł ci bliski przez to, że wywołano panikę covidową i odwoływano zabiegi, ale nie martw się, jak się zaszczepisz to unikniesz takich sytuacji. Czy ty jesteś poważny?

BTW, dlaczego nie chodziłeś w masce podczas poprzedniej pandemii 12 lat
  • Odpowiedz
Osobiście uważam że powinno się edukować ludzi w sprawie szczepień, a nie do nich zmuszać, ale jak widać m. in. po Twoim przykładzie, są ludzie których nie jesteśmy w stanie edukować, bo bardziej wierzą w filmy z żółtymi napisami.


@ItsFine: Ja #!$%@?ę. Wy naprawdę jesteście żałośni i jedyne co potraficie to podtrzymywać stereotypy i generalizować. Strasznie słabe, a szkoda bo zapowiadało się na ciekawą rozmowę z tobą.

Ok, nie jestem
  • Odpowiedz
Nie. Żadnej litości dla foliarstwa, kłamców i powtarzających brednie bez sprawdzenia.


@instalacja: w sumie racja. Też mnie ci koronapanikarze wkurzają, nakręcają tylko spiralę strachu bojąc się wirusa, który w rok zabił 0,03% populacji.
  • Odpowiedz
oczywiście, że powoduje. To antyszczepionkowcy wmawiają wszystkim, że ta szczepionka została zrobiona w pół roku na kolanie, a ty w to wierzysz.


@niebieskieniebo: oczywiście, że nie powoduje (nie dotyczy ludzi nie potrafiących myśleć szerzej). Nie wiem co wmawiają antyszczepionkowcy, nie jestem antyszczepionkowcem.
  • Odpowiedz
w sumie racja. Też mnie ci koronapanikarze wkurzają, nakręcają tylko spiralę strachu bojąc się wirusa, który w rok zabił 0,03% populacji.


@Krupier: A ty głupi czy co? Co ma strach przed wirusem do propagowania bredni o rtęciowych czipach w szczepionkach, które powodują autyzm i chęci budowy rządu światowego Gatesa, czy innych szurskich wymysłów?
  • Odpowiedz
wolisz ryzykować przechorowanie, niż zaszczepienie się. No ciekawe dlaczego? Bo wierzysz w te antyszczepionkowe fejki


@niebieskieniebo: o proszę, posiadasz magiczną umiejętność wnikania w cudzy umysł i odczytywania w co wierzy? Ty to jesteś.

A wiesz, że chodzę po lesie, w którym łapię mnóstwo kleszczy, a mimo tego nie boję się odkleszczowego zapalenia mózgu i też się na to nie zaszczepiłem? Tak samo jak ty.
  • Odpowiedz
@Krupier: no to podaj konkretny argument, bo twierdzenie, że masz małe ryzyko ciężkiego przechorowania covida nim nie jest. Mogę wyciagnąć z tego taki wniosek, że twierdzisz, że ryzyko ciężkiego przechorowania jest dla ciebie mniej prawdopodobne niż dostania poważnych skutków ubocznych po szczepionce, co jest oczywiście antyszczepionkowym kłamstwem.
  • Odpowiedz
łapię mnóstwo kleszczy, a mimo tego nie boję się odkleszczowego zapalenia mózgu


@Krupier: Wiesz, że jak nie boisz się boreliozy to wprost oznacza, że zgodnie z tym co ktoś tam wyżej napisał - jednak jesteś głupi?
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: Nie będe czytał całego twojego profilu na wykopie żeby odopwiedzieć randomowi w internecie. ()

Jeśli twierdzisz że wiesz jak działa nauka i jesteś przeciwny szczepionkom to mam wrażenie że jednak nie wiesz jak działa nauka ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MichelDeProteina: znaczy się ja nie widzę potrzeby się szczepić bo jestem po dwudziestce, normalnie przez czas pandemii funkcjonowałam, chodziłam do pracy, między ludzi, nie bałam się jakoś zbytnio o swoje zdrowie - raczej totalna wyjebka stajl. I sądzę że skoro miałam tyle kontaktu z wirusem (niektórzy w okolicy smak tracili i mnie mogli zarazić, bo się przyznawali dopiero po wszystkim) i nawet nie kichnęłam to widocznie wirus mnie nie lubi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Khaine: zamykanie za szerzenie niebezpiecznych informacji - brzmi spoko, trzeba być #!$%@?ętym żeby takie pomysły w ogóle wpadły do łba. Rozumiem, że to miłościwie panujący nam kaczafi wyznaczałby co jest informacją niebezpieczna. Chiny wam się marzą, ja prdle.
  • Odpowiedz
@niebieskieniebo: ależ mój jedyny argument to jest po prostu "nie boję się tego wirusa i nie czuję potrzeby szczepienia się przeciwko niemu na tym etapie mojego życia". Nic więcej, bez żadnych teorii spiskowych, bez chipów, nopów i innych pierdół.

Na grypę też się nigdy nie szczepiłem jakby co.
  • Odpowiedz
Wiesz, że jak nie boisz się boreliozy to wprost oznacza, że zgodnie z tym co ktoś tam wyżej napisał - jednak jesteś głupi?


@Khaine: nie, nie oznacza.

I nie pisałem o boreliozie.
  • Odpowiedz
@ItsFine:

Nie będe czytał całego twojego profilu na wykopie żeby odopwiedzieć randomowi w internecie. ()


Normalne xd. Hiperbolizacja xD. Za każdym razem te same schematy. Bo oczywiście do linka w końcu zajrzałeś, a tu klops. Nie da się polemizować z tym. Plus dysonans poznawczy zapewne :D.

Ale oczywiście na enty komentarz... na entą odpowiedź randomowi z netu... to czasu nie szkoda xD.
  • Odpowiedz
trzeba być #!$%@?ętym żeby takie pomysły w ogóle wpadły do łba.


@Joterini: Wystarczy poczytać szurów, którzy żyją w świecie urojeń i jeszcze otwarcie kłamią oraz manipulują informacjami aby wciągać do niego jak najwięcej ludzi jak do jakiejś sekty, i nagle takie pomysły pojawiają się same.

Antyszczepowe szury to zagrożenie dla ogólnoświatowego bezpieczeństwa i ani troszkę tutaj nie przesadzam. Al-kaida jest dużo mniejszym zagrożeniem.
  • Odpowiedz
@MichelDeProteina: @papaj_21_37: @Khaine: A co jeżeli chce się zaszczepić, ale w przyszłości? Jeżeli po szczepionce mogę dalej zarażać, to mi jej nie trzeba, gdyż jestem młodą, zdrowo odżywiającą się, uprawiająca sport osobą. W dodatku 3/4 mojej rodziny, starsza część, jest zaszczepiona. Miałem osobiście styczność z setkami zarażonych osób w zeszłym roku, taka praca.. do tego 5 testów na covid, wszystkie negatywne.
Nie jestem szurem i teksty
  • Odpowiedz