Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2992
Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie miejsce w jakim #evergreen zablokował #kanalsueski

Gdzie stoi i jak wygląda statek?

Pod koniec miesiąca będę przechodził przez Kanał Sueski (Oficer here) więc postaram się zrobić jakieś fajne foto ;)

Chcesz być wołany zapulsuj ( ͡º ͜ʖ͡º)

A jak wygląda aktualnie sprawa statku w "fachowych morskich mediach"?

Statek został aresztowany. Zarząd kanału wycenił straty na gigantyczną kwotę 929 milionów dolarów (uległa i tak już zmniejszeniu) i takiej kwoty chce od armatora jednostki.

Sprawa jest jednak mocno zawiła. W środowisku morskim Egipt trochę się kompromituje (oskarżając armatora o spowodowanie wypadku).
Z punktu widzenia prawnego jest jeszcze gorzej. Armator jest z Japonii ale wyczarterowany został Evergreen Marine Corporation z Tajwanu. Zarząd jednostki został przekazany firmie z Niemiec a statek pływał pod flagą Singapuru...

W każdym razie na chwilę obecną statek postoi napewno kilka miesięcy. Teraz już tylko sąd może zdjąć areszt. Egipt zabezpieczył jednostkę i ładunek na poczet "odszkodowania".

#transport #pracbaza #ciekawostki #praca #swiat #prawo #evergreen
Caracas - Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie ...

źródło: comment_1618495902eHz67PCINrTGivcRxmxxU6.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@MiMilosz: chyba większość (na największe statki powyżej 14 000 TEU). U mnie w firmie na mniejszych statkach nie ma 4 offa ale na tych największych jest. Tak samo w maszynie jest dwóch 3 mechaników czy 2 stewardów
  • Odpowiedz
Wiecie co macie w kontenerach? Dostajecie jakieś listy z opisami co znajduje się w każdym z kontenerów? Ciekawe to! :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@JK91: Nie napadli mnie piraci nigdy ale kilka dobrych lat temu prawie podpisałem kontrakt na którym uprowadzono całą oficerke z Polski. W zasadzie już go prawie podpisałem tylko, że w ostatnim momencie odezwała się lepsza firma. Więc miałbym wtedy taki n"doświadczenie"
  • Odpowiedz
@Caracas: a jak to wygląda od strony prawnej? Operator mógł tak zadziałać? Przepisy/regulamin zezwalają? Czy przechodząc przez kanał ma się lokalnego nawigatora (takie info zdajesie jest w instrukcji dot przygotowania do przejścia kanału) czy coś a jeśli tak to czy to nie jego wina? I co by się stało jak by Ever podniósł trapy i ruszył mimo zacumowania w porcie... cumy by go utrzymały czy by zrobił HYC i dzida
  • Odpowiedz
nie mam pojęcia co przewoził ale mogę się domyślać z doświadczenia, że zaczynając od zegarków za 1$ z Ali express po telewizory 84 calowe, na autach kończąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Caracas: a bedzie gdzieś taka informacja albo jesteś w stanie sie wywiedziec? Zauważyłem straszny deficyt pewnego rodzaju towarów. Czy on poblokowal również inne statki i one tam sobie stoja czy obieraja inna drogę?
  • Odpowiedz
@Caracas nie wiem czy w przypadku Evergreen to był błąd załogi. Albo kapitan słaby, albo urządzili go to jak polskiego kapitana w Meksyku, gdzie kapitan przesiedział prawie dwa lata w więzieniu za nielegalny ładunek na pokładzie.
  • Odpowiedz
@Caracas śmieszą mnie takie opowieści. Jak jesteś na statku to Twoja żona i dzieci nic nie wydają? Zdecydowana większość kapitanów i marynarzy ogółem nie prowadzi takiego życia. Sam pływam ale poziom wyżej niż masówka/kontenery (płatne co miesiąc, związki zawodowe, co roku dwie podwyżki (za przepracowany czas i inflacyjna), płatne chorobowe itd. Zarabiasz tyle ile fitter albo bosman w mojej firmie. Każdy z nich prowadzi normalne życie. Kilkudziesięciu marynarzy z mojego otoczenia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@nerkowiec: ale ja nie mówię że jest cudownie ale jak ktoś tak jak piszesz na DP zarabia 60 tys miesięcznie i musi brać kredyt na dom to coś tu jest nie tak
  • Odpowiedz
Armator jest z Japonii ale wyczarterowany został Evergreen Marine Corporation z Tajwanu. Zarząd jednostki został przekazany firmie z Niemiec a statek pływał pod flagą Singapuru...


@Caracas: Brzmi jak opis odcinka z Mody na sukces
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nerkowiec: Żona ma dobrą pensję. W zasadzie możesz wierzyć lub nie (i tak to portal z śmiesznymi obrazkami) ale utrzymuje się spokojnie z jej wynagrodzenia żyjąc normalnie. Oczywiście mamy wspólne konto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nerkowiec: i przynajmniej jak się budowałem robiłem z żoną tak (za jej pensje żyliśmy i wynajmowaliśmy mieszkanie) a z tego co zarobiłem ładowaliśmy wszystko w dom. Diety czokoszkowej nie stosowaliśmy
  • Odpowiedz