Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2992
Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie miejsce w jakim #evergreen zablokował #kanalsueski

Gdzie stoi i jak wygląda statek?

Pod koniec miesiąca będę przechodził przez Kanał Sueski (Oficer here) więc postaram się zrobić jakieś fajne foto ;)

Chcesz być wołany zapulsuj ( ͡º ͜ʖ͡º)

A jak wygląda aktualnie sprawa statku w "fachowych morskich mediach"?

Statek został aresztowany. Zarząd kanału wycenił straty na gigantyczną kwotę 929 milionów dolarów (uległa i tak już zmniejszeniu) i takiej kwoty chce od armatora jednostki.

Sprawa jest jednak mocno zawiła. W środowisku morskim Egipt trochę się kompromituje (oskarżając armatora o spowodowanie wypadku).
Z punktu widzenia prawnego jest jeszcze gorzej. Armator jest z Japonii ale wyczarterowany został Evergreen Marine Corporation z Tajwanu. Zarząd jednostki został przekazany firmie z Niemiec a statek pływał pod flagą Singapuru...

W każdym razie na chwilę obecną statek postoi napewno kilka miesięcy. Teraz już tylko sąd może zdjąć areszt. Egipt zabezpieczył jednostkę i ładunek na poczet "odszkodowania".

#transport #pracbaza #ciekawostki #praca #swiat #prawo #evergreen
Caracas - Drogie Mirki i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jesteś ciekawy jak wygląda aktualnie ...

źródło: comment_1618495902eHz67PCINrTGivcRxmxxU6.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
@Caracas Fajny z Ciebie chłopak podejrzewam więc dam ci teraz pewną radę, którą z pewnością nie docenisz od razu, ale kiedyś na pewno( ͡º ͜ʖ͡º) Tracisz czas swój i twojej żony na oglądanie przez 4 miesiące kawałka blachy, gibającej się na środku morza żeby zarobić kawałek papierka. I nie zrozum mnie źle, dobrze ci życzę, ale wg mnie rozmieniasz najcenniejszą rzecz jaką masz na kod zero
  • Odpowiedz
@oszty: zależy, można trafic na statek gdzie akurat amplituda ci podpasuje i nawet w sztormach będzie Ci ok, a jak trafisz źle to i na małej falce przy dziwnym kiwaniu będziesz pawiować.
  • Odpowiedz
@nerkowiec: jako programista 15k sam znam pełno takich ludzi i sam nim jestem - kredyt na dom, jedno auto i coś odkładam na emeryturę. Żyje się wygodnie, ale nie tak, żebym mógł odłożyć na dom za gotówkę, bo w sumie jak. Pod Poznaniem, ale nie za daleko, 800k ledwo starczy na kupno i wykończenie bliźniaka. Musiałbym sobie przez lata odmawiać, a po co, skoro mogę wziąć kredyt i korzystać z
  • Odpowiedz
Armator jest z Japonii ale wyczarterowany został Evergreen Marine Corporation z Tajwanu. Zarząd jednostki został przekazany firmie z Niemiec a statek pływał pod flagą Singapuru...


@Caracas: To Sławek czy Edek jest na emeryturze?
  • Odpowiedz
@Caracas: Gdybym wiedziała że za przejście przez Suez dostaje się 2.5k plusów to bym co chwilę to wrzucał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe ile bym dostałem za timelaps z 3 dniowego przejścia Amazonką z Atlantyku do Manaus
  • Odpowiedz
@Caracas zresztą czemu niby się kompromituje? Może mają rację? Skąd możesz wiedzieć jaka byla przyczyna? Może jakaś ukryta awaria, która doprowadziła do blackoutu? poza tym środowisko morskie ma na to #!$%@?
  • Odpowiedz