Wpis z mikrobloga

@FejsFak: sukces chłopskiego rozumu nad inżynierami z wykopu, to już 4 stopień w prawie 2 tygodnie. Jeszcze tylko miesiąc betonowania i schody zalane

XD


Swoją drogą, Co ma na celu próba obciążenia pierwszego stopnia prócz marnowania czasu? po zakończeniu robót na 6-7 stopniu z chęcią bym to zobaczył. Poza tym nikt nie mówił, że schody #!$%@?ą, tylko problem z murem pojawi się w trakcie eksploatacji.

Podobno wykop się nie zna, ale
@FejsFak: na moje oko Twoje rozwiązanie wzmocni ścianę(nie za mocno ale jednak), ale drgań się nie pozbędziesz, schody oczywiscie sie nie zawala podobnie jak budynek- jezełi ta ściana obciążona jest stropem na całej długości. Projekt fajny, ale dużo błędów które popełniłeś wychodzi później na tynku. Łączenie mur - stopień będzie mocno popękane.
Co do zastosowania obicązenia statycznego - oczywiście nie odpowiada one dynamicznemu ale - to tylko schody a nie np
@gorszy_koniec_ukladu_pokarmowego: Fakt, mój błąd bo nie sprecyzowałem. Chodziło mi o to, że nikt, kto merytorycznie opisywał, co może się wydarzyć. Wiele osób z branży mówiło o spękaniach tynku i ściany nośnej, uginaniu się stopni w wyniku drgań. OP na początku szedł na łatwiznę i każdy to punktował