Wpis z mikrobloga

Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszym planowaniu zbierania :)

ProTip dla ludzi którzy zaczynają zbierać, lub już zbierają kwadraty. Podpowiedziało mi to 2 mirków w komentarzach (teraz nie znajdę, ale bardzo im dziękuję). Planowanie zajmuje teraz 5 minut, a nie 30minut :D.

Sporym ułatwieniem w planowaniu kwadratów są dwa pluginy do Chrome i Opera, działają z Strava, Komoot, RideWithGPS. Oczywiście trzeba mieć konto premium w Stravie, w Komoot wykupione rejony etc.
Pierwszy i najważniejszy to StatsHunter. Plugin nakłada nasze kwadraty na mapę w Route Planerze.
https://chrome.google.com/webstore/detail/statshunters/ldhkneiheabejbefhgjddpamijajabmm
Drugi, mniej ważny ale czasami przydatny (widać drogi polne, ścieżki w lesie etc) to plugin podmieniający mapy w Route planerze Stravy.
Strava Map Switcher:
https://github.com/liskin/strava-map-switcher

Z RidewithGPS nie korzystam, Komoot (mam 2 duże rejony za darmo do licznika) niemiłosiernie zamula przeglądarkę, najwygodniej mi sie planuje w Strava + MapSwitcher z mapą na której widać małe ścieżki etc. Po kwadraty na gravelu to global HeatMap mnie w ogóle nie interesuje (na szosę też już w zasadzie nie). Ale jak ktoś zauważył w komentarzach, fajnie mieć swoje stare ślady na mapie w trakcie planowania, bo można ominąć drogi którymi już się jechało i zwiedzać nowe ujeby i gruzy :)

Poniżej screen ze Strava route planer.
#rowerowyrownik (tag za zgoda kierownika :P) #rower #szosa #gravel #strava #mtb
uysy - Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszy...

źródło: comment_1617350045WCJGQHvykqet2a4DlPd01F.jpg

Pobierz
  • 64
@Sin-han: Zasadniczo jest to niemożliwe i niezbędna jest subskrypcja, ponieważ import lub edycja jest dostępna tylko w płatnej wersji Stravy.
Do darmowej wersji aplikacji Stravy możesz zaimportować tylko już istniejące aktywności, np. znajomych i poruszać się ich śladem. Żeby to zrobić wchodzisz na stronie w jakąś aktywność, klikasz trzy kropki i wybierasz Create Route. Trasa jest widoczna w My Routes i z poziomu aplikacji możesz sobie tę trasę włączyć i nią
@the_red: No właśnie niby się nie da w darmowej wersji, a wcześniej mi automatycznie importowało trasy z Tom Tom Sports do Stravy po połączeniu kont.Chyba coś się zmieniło w aplikacji Stravy, że to już nie działa. Co byś polecił do nawigowania w terenie do zbierania kwadratów, tak aby można było tą aktywność zapisać potem w Stravie ? Używam telefonu i najprostszego licznika sigma jakby co :)
@Sin-han: Nie lubię typowego nawigowania typu skręć tu i tam, a jeszcze jak coś miałoby mi wydawać komendy głosowe to już w ogóle. Korzystam z aplikacji, która po prostu pokazuje mi mapę. Używam OruxMaps, bo ma multum opcji konfiguracji, możesz wyświetlać mapę OSM lub wszystkie polskie mapy z Geoportalu, bo obsługuje serwisy WMS i WMTS.
Tobie polecam LocusMap. To apka zbliżona do Oruxa, nieco mniej skomplikowana i ma fajną opcję synchronizacji
@the_red: Właśnie ogarnąłem Locus Map i już nawet mam zaimportowaną jedna mapę zrobioną przez Ride With GPS. Zobaczymy jak to się w praktyce sprawdzi. Dzięki za pomoc
Właśnie ogarnąłem Locus Map i już nawet mam zaimportowaną jedna mapę zrobioną przez Ride With GPS. Zobaczymy jak to się w praktyce sprawdzi.


@Sin-han: u mnie od roku sprawdza się bardzo. Jedna uwaga, ustaw sobie (edytuj) w profilu nagrywania (rower) opcję, żeby zapisywało punkty co metry lub czas. Domyślnie jest "metry i czas". Nie wrzucę Ci niestety screena bo ucegliłem swojego Androida parę dni temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@metaxy: mi zadziałało po dołączeniu do wyzwania. A konto na stravie mam chyba od 2014. Czy coś innego masz na myśli?
mi zadziałało po dołączeniu do wyzwania. A konto na stravie mam chyba od 2014. Czy coś innego masz na myśli?


@uysy: a używałeś już premium u nich? Bo mnie nie zadziałało i wielu ludziom na Pepperze też nie.
@metaxy: ja mam konto od dawna, używałem kiedyś premium. Dołączyłem do wyzwania, myślałem że nie zadziałało, a tu pyk, następnego dnia w navbarze miałem opcję "start free trial" ;)
u mnie od roku sprawdza się bardzo. Jedna uwaga, ustaw sobie (edytuj) w profilu nagrywania (rower) opcję, żeby zapisywało punkty co metry lub czas. Domyślnie jest "metry i czas". Nie wrzucę Ci niestety screena bo ucegliłem swojego Androida parę dni temu.


@metaxy: Dzięki, tak zrobiłem.