Wpis z mikrobloga

Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszym planowaniu zbierania :)

ProTip dla ludzi którzy zaczynają zbierać, lub już zbierają kwadraty. Podpowiedziało mi to 2 mirków w komentarzach (teraz nie znajdę, ale bardzo im dziękuję). Planowanie zajmuje teraz 5 minut, a nie 30minut :D.

Sporym ułatwieniem w planowaniu kwadratów są dwa pluginy do Chrome i Opera, działają z Strava, Komoot, RideWithGPS. Oczywiście trzeba mieć konto premium w Stravie, w Komoot wykupione rejony etc.
Pierwszy i najważniejszy to StatsHunter. Plugin nakłada nasze kwadraty na mapę w Route Planerze.
https://chrome.google.com/webstore/detail/statshunters/ldhkneiheabejbefhgjddpamijajabmm
Drugi, mniej ważny ale czasami przydatny (widać drogi polne, ścieżki w lesie etc) to plugin podmieniający mapy w Route planerze Stravy.
Strava Map Switcher:
https://github.com/liskin/strava-map-switcher

Z RidewithGPS nie korzystam, Komoot (mam 2 duże rejony za darmo do licznika) niemiłosiernie zamula przeglądarkę, najwygodniej mi sie planuje w Strava + MapSwitcher z mapą na której widać małe ścieżki etc. Po kwadraty na gravelu to global HeatMap mnie w ogóle nie interesuje (na szosę też już w zasadzie nie). Ale jak ktoś zauważył w komentarzach, fajnie mieć swoje stare ślady na mapie w trakcie planowania, bo można ominąć drogi którymi już się jechało i zwiedzać nowe ujeby i gruzy :)

Poniżej screen ze Strava route planer.
#rowerowyrownik (tag za zgoda kierownika :P) #rower #szosa #gravel #strava #mtb
uysy - Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszy...

źródło: comment_1617350045WCJGQHvykqet2a4DlPd01F.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@streamer: Odpowiem inaczej. Jak planuje kwadraty i widzę potencjał na jakiś dojazd przez las, pole, krzaki. To lece wszystkie dostępne mapy w Map Switcher, żeby sprawdzić czy zobacze coś więcej.
OpenStreet map może Ci pomóc.
  • Odpowiedz
@uysy: seeeerioooo, akurat jak już nabyłem tydzień temu? :<

Szkoda, że nakładki na mapy.cz nie ma, o Garminie nie wspominam nawet... Ale i tak mam tyle expa, że robię doskonałe tracki na 2 mapy xD
  • Odpowiedz
@uysy: StatsHunters plugin is not setup correctly! API-code is missing click the extension icon to start. Wyskakuje mi takowy komunikat jak odpalam ride witg gps.Jak to naprawić?
  • Odpowiedz
@uysy: Osobiście planuje w komoot bo jak wrzucam trasę z komoot na wahoo Bolt to mam też informację turn-by-turn. Czyli wahoo pika mi przed zjazdami i zakrętami :P
Z tego co pamiętam to Strava nie dodawała takiej informacji dla Wahoo Bolt. Może dla innych komputerków to działa.
  • Odpowiedz
@pstrokatasroka: Mi to akurat niepotrzebne, jeżdżę głównie w słuchawkach, w zasadzie to mnie to #!$%@?ło po prostu :). Jakby można było POI dodawać, to super, a CUE mnie nie interesują :).
  • Odpowiedz