Wpis z mikrobloga

Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszym planowaniu zbierania :)

ProTip dla ludzi którzy zaczynają zbierać, lub już zbierają kwadraty. Podpowiedziało mi to 2 mirków w komentarzach (teraz nie znajdę, ale bardzo im dziękuję). Planowanie zajmuje teraz 5 minut, a nie 30minut :D.

Sporym ułatwieniem w planowaniu kwadratów są dwa pluginy do Chrome i Opera, działają z Strava, Komoot, RideWithGPS. Oczywiście trzeba mieć konto premium w Stravie, w Komoot wykupione rejony etc.
Pierwszy i najważniejszy to StatsHunter. Plugin nakłada nasze kwadraty na mapę w Route Planerze.
https://chrome.google.com/webstore/detail/statshunters/ldhkneiheabejbefhgjddpamijajabmm
Drugi, mniej ważny ale czasami przydatny (widać drogi polne, ścieżki w lesie etc) to plugin podmieniający mapy w Route planerze Stravy.
Strava Map Switcher:
https://github.com/liskin/strava-map-switcher

Z RidewithGPS nie korzystam, Komoot (mam 2 duże rejony za darmo do licznika) niemiłosiernie zamula przeglądarkę, najwygodniej mi sie planuje w Strava + MapSwitcher z mapą na której widać małe ścieżki etc. Po kwadraty na gravelu to global HeatMap mnie w ogóle nie interesuje (na szosę też już w zasadzie nie). Ale jak ktoś zauważył w komentarzach, fajnie mieć swoje stare ślady na mapie w trakcie planowania, bo można ominąć drogi którymi już się jechało i zwiedzać nowe ujeby i gruzy :)

Poniżej screen ze Strava route planer.
#rowerowyrownik (tag za zgoda kierownika :P) #rower #szosa #gravel #strava #mtb
uysy - Do #kwadraty dołączyło trochę osób, więc wrzucam moj starszy wpis o łatwiejszy...

źródło: comment_1617350045WCJGQHvykqet2a4DlPd01F.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@inyourface: O rejonach miałem na mysli to, że mam 2 darmowe rejony gdzie są szczegółowe mapy :). Przeca nie napisałem że wtyczka nie działa ;(
  • Odpowiedz
@uysy RWGPS ma też "wbudowany" od razu street view bez potrzeby odpalania google maps. Przydatne przy układaniu tras nie tylko po kwadraty :)
  • Odpowiedz
@inyourface: W Komoot jest tak, że jak prowadzisz trase po mapie której nie masz kupionej, nie wrzucisz jej na licznik :). (lub coś podobnego). Pamietam że jak planowałem Świnoujście-Wrocław to się troche #!$%@?łem po skonczeniu 3h nad trasą :D.
  • Odpowiedz
@inyourface: Jak wspomniałem wyżej, w Komoot się tak sobie to planuje niestety (zamula strona), no ale za jednorazową opłatę masz mapę całego świata (aktualnie 99zł).
  • Odpowiedz
@uysy: protip do komoota (sprawdziłem przed chwilą że dalej działa), jak chcesz zaplanować trasę z miejsca którego nie masz wykupionego to planujesz start w wykupionym miejscu, destination gdzie chcesz i punkt z którego chcesz ruszyć zaznaczasz jako include, zapisujesz, dalej wchodzisz jeszcze raz do edycji, usuwasz miejsce startowe żeby zmieniło się na punkt "include" - voila, możesz pobrać gpx xD
  • Odpowiedz
protip do komoota (sprawdziłem przed chwilą że dalej działa), jak chcesz zaplanować trasę z miejsca którego nie masz wykupionego to planujesz start w wykupionym miejscu, destination gdzie chcesz i punkt z którego chcesz ruszyć zaznaczasz jako include, zapisujesz, dalej wchodzisz jeszcze raz do edycji, usuwasz miejsce startowe żeby zmieniło się na punkt "include" - voila, możesz pobrać gpx xD


@dablju_: też sprawdziłem. Widzę że działa, wcześniej po prostu sie nie dało
  • Odpowiedz