Wpis z mikrobloga

@graf_zero:

Bo implikujesz że to dziwne że dobrze mówi, przeciez ludzie tacy jak on po polsku nie mówią, prawda?


właśnie, taka wypowiedz dodaje domyślny kontekst zawarty w nawiasie "świetnie mówisz po polsku (jak na araba)" nie wiem czy to "mikroagresja rasowa" ale na pewno może być to postrzegane negatywnie

@WielkiNos:

jak ktoś ci powie "hej, jesteś całkiem bystra jak na kobietę" odbierzesz to za komplement, czy niekoniecznie?
jak ktoś ci powie "hej, jesteś całkiem bystra jak na kobietę" odbierzesz to za komplement, czy niekoniecznie?


@afc85: ale debilizm, powinno być "hej, jesteś całkiem bystra" to co sobie ty dopowiadasz to twój problem.

"świetnie mówisz po polsku (jak na araba)"

"świetnie mówisz po polsku (jak na obcokrajowca)"
Wszędzie oblężona twierdza, wszędzie mikroagresje, każdy każdego atakuje. Przecież to odklejenie porównywalne z prawackimi urojeniami o gejowych ideologiach xD
@proteinov:

"świetnie mówisz po polsku (jak na obcokrajowca)"

Wszędzie oblężona twierdza, wszędzie mikroagresje, każdy każdego atakuje. Przecież to odklejenie porównywalne z prawackimi urojeniami o gejowych ideologiach xD


przecież nie twierdze, że wszystko jest zaraz agresją, po prostu taka wypowiedź, zależnie od kontekstu, różnie może być postrzegana
patrz a ja zawsze myślałam, że język polski jest tak trudny, że powiedzenie komuś, że nieźle mówi to duży komplement i docenienie czyichś umiejętności ¯(ツ)


@WielkiNos: i mówisz to każdej napotkanej w Polsce osobie, zachwycając się jak to dobrze mówi po polsku? XD Polski jako pierwszy język nie jest wcale wyjątkowo trudny
jak ktoś ci powie "hej, jesteś całkiem bystra jak na kobietę" odbierzesz to za komplement, czy niekoniecznie?


@afc85: to jest dopiero robienie #!$%@? z logiki, na plakacie jest "świetnie mówisz po polsku" nie ma żadnych dodatków w stylu araba/kobiety/kogokolwiek. Twój przykład nie ma żadnego związku.

Jak mi ktoś powie w pracy "ooo jesteś całkiem bystry!" to TAK, jest to komplement.

właśnie, taka wypowiedz dodaje domyślny kontekst zawarty w nawiasie "świetnie mówisz
@Morf:

@afc85: to jest dopiero robienie #!$%@? z logiki, na plakacie jest "świetnie mówisz po polsku" nie ma żadnych dodatków w stylu araba/kobiety/kogokolwiek. Twój przykład nie ma żadnego związku


przeczytaj sobie inne wypowiedzi na tym plakacie, to zrozumiesz do jakich sytuacji się odnosi i jaki jest jego przekaz
jak wspomniałem powyżej, w tej akurat wypowiedzi, wszystko zależy od kontekstu
Bo implikujesz że to dziwne że dobrze mówi, przeciez ludzie tacy jak on po polsku nie mówią, prawda?


@graf_zero: No prawda, mało który arabus umie po polsku, więc jest to dziwne i normalne jest wyrażenie zdziwienia.