Wpis z mikrobloga

Wyciskanie leżąc 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem. Można naturalnie? MOŻNA! A to nie wszystko... bo czułem że 230kg x 1 by poszło...

222,5kg było łatwe, zero nakręcania, na luzie, nawet jakiegoś mocniejszego legdrive-u nie było, a poszło gładko... Czułem że 230kg jest w zasięgu, jest szansa. Więc zrobiłem skok z 222,5kg > 230kg.

Niestety, moja ekscytacja udzieliła się spoterowi, i za mocno, źle podał mi sztangę, następnie ją na mnie "zrzucił", co totalnie mnie rozproszyło,ale musiałem już spróbować i niestety straciłem odpowiedni "groove",nie zatrzymałem sztangi na klacie , ... Było to w zasięgu ale nie poszło, co tak naprawdę motywuje mnie żeby jeszcze bardziej teraz pocisnąć :)
Ciągle u mnie kuleje triceps, bo sztanga gdy się zatrzymuje dryfuje w stronę stojaków, oznacza to że barki są za silne a triceps za słaby.
Ale mam nowy plan na poprawę tego lockouta, atak z innej strony, i myślę, wręcz jestem pewien że przełoży się to na ogromny PR :)

#!$%@? JEST W PYTE! Nic nie boli, żadnych kontuzji, start z klaty zajebisty i wyciskanie w dolnej 1/2, 2/3 ruchu jest bardzo mocne, zdolne na dużo dużo więcej kilogramów.

Wiem że prędzej czy później pęknie to #!$%@? 500lbs czyli ~226,8kg, a to jest taka bariera, wynik nieosiągalny właściwie dla naturali, przeznaczony dla samej genetycznej elity, i tytanów pracy. Zrobię to prędzej czy później, nie ma bata. Ba ja mam zamiar naturalnie pocisnąć więcej niż te 500lbs.

Ale trening mnie ZNISZCZYŁ, to wyciskanie to było nic... Przyjechał do mnie Titan Ram w kilku wersjach, to jest taki slingshot ale lepszy, bo nie zmienia groove aż tak, nie pomaga aż tak przy lockoucie, i pozwala na dostosowanie ułożenia pod siebie.
Plan był robić 3board press i użyłem słabszej wersji czyli super ram... doszedłem do 280kg x 3, w tej silniejszej wersji super charged ram nie wiem ale było bym potrzebował z 320-340kg żeby ciężką trójkę zrobić :P A to już za duży overload by był.

Cały trening

Bench press 1RM 222,5kg x 1 230kg x 0
3Board press RAM 200x3 220x3 240x3 260x3 280x3
Triceps pushdown 4x10
Side raise 4x15
DB curls 3x12

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Wyciskanie leżąc 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem. Można naturalnie? ...
  • 43
Trzeba było Aviatora zostawić to 230 by poszło, a nie tam jakieś rozpraszające darcie ryja ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Eeeeyyyyeeee: Haha :P Własnie leciała jakaś tam składanka, nie za głośno, spokojna, gadałem sobie budowałem seria po serii... i szło wszystko świetnie. Potem ryki, nakręcenie się i fail :P
Mam nadzieje, że spotter przeżył swój błąd xD


@DywanTv: Normalnie bym się #!$%@?ł i chciał go roznieść :P Dzisiaj przeciwnie zaśmiałem się i tyle. Po prostu jak idzie za dobrze, to drobne potknięcia śmieszą :) A mi właśnie ostatnio świetnie się ćwiczy, i wszelkie zmiany które wprowadziłem w treningu są na wielki plus.
@IntruderXXL:

#!$%@? JEST W PYTE! jak ja kocham zycie, Nic nie boli, żadnych kontuzji, wlasnie pije sobie drinka w domu, 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem poszło, najedzony pitcom z dagrasso. Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rmaraton Simmonsa na youtube, kotek siedzi mi na kolanach. Przypominam 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem poszło wiec zero potrzeb zero testosteronu nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co. Mam
@IntruderXXL:
Ciągle u mnie kuleje triceps, bo sztanga gdy się zatrzymuje dryfuje w stronę stojaków, oznacza to że barki są za silne a triceps za słaby

Słyszałem o takiej ogólnej zasadzie że jak sztanga przy wyciskaniu zatrzymuje się na dole to zazwyczaj znaczy że za słaba jest klata/plecy jak w środku ruchu to barki a jak w ostatniej fazie ruchu to triceps. Uważasz że to jest prawda i układając asysty w
Słyszałem o takiej ogólnej zasadzie że jak sztanga przy wyciskaniu zatrzymuje się na dole to zazwyczaj znaczy że za słaba jest klata/plecy jak w środku ruchu to barki a jak w ostatniej fazie ruchu to triceps


@abuk123: Powiedzmy że tak jest, ale to duże uproszczenie. Za kłopot w jakiejś fazie wyciskania może odpowiadać bardzo wiele rzeczy.

Ale w wyciskaniu jedno jest pewne, chcesz katować plecy i triceps jak tylko się da
@IntruderXXL: A barki są mniej istotne? U mnie najmocniejsze wyciskanie jest naprawdę wąsko ( troszkę szerzej niż szerokość barków ) i zauważyłem że większość osób wyciska znacznie szerzej dlatego właśnie sądziłem że powinienem wzmocnić głownie barki.
@IntruderXXL: ,, i skąd wiesz że to z barkami jest problem,,

Z tego co wiem to im szerzej się łapie tym bardziej pracują barki a im węziej to triceps a moja najmocniejsza pozycja w wyciskaniu jest wąska. Znaczniej bardziej wąska niż u większości osób. Chociaż jak już wyciskam w tej wąskiej pozycji to najsłabszy punkt mam mniej więcej tam gdzie Ty na tym nagraniu więc sam już nie wiem...
@abuk123: nie można tego tak na odległość stwierdzić, tylko na filmiku poglądowym, a najlepiej po prostu na żywo z trenerem specjalizującym się w wyciskaniu ogarnąć. Wiele zależy nawet od tego, gdzie jest Twój najsłabszy punkt, czy tracisz gdzieś napięcie i jak generujesz prędkość sztangi.
a moja najmocniejsza pozycja w wyciskaniu jest wąska.


@abuk123: Jest mnóstwo powodów takiego stanu rzeczy. Sama zmiana pozycji wymaga czasu aby się do niej przyzwyczaić, czasu czyli miesięcy pracy. Do tego możesz gdzieś gubić napięcie i nie być tego świadomym, tracić pozycję, źle opuszczać sztangę, mieć za mało dynamiki z dołu, za szeroko prowadzić łokcie.
Dawaj na badania cwaniaku ;D


@Pavlo1983: Jakby było badanie które jednoznacznie i bezbłędnie potrafi potiwerdzić że ktoś jest naturalem lifetime to bym je zrobił... Ale takich badań nie ma, a jedno badanie gówno znaczy.

Ale akurat tak się składa że ja tym prawdziwym naturalem jestem, nigdy nie brałem żadnych saa, ph, sarmów czy co tam jeszcze jest.
I jako natural robię 142,5x2 w OHP, 355kg w siadzie, 330kg w ciągu no
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: dlaczego mówisz że jedno badanie gówno znaczy byczq? XD przecież sterydki są wykrywalne w Tobie jeszcze przez kilka bądź kilkanaście miesięcy(np. deka), jeden test i miałbyś dowód na swoje słowa bo gadać to sobie można :D
Dla wszystkich naturali szacun 4ever