Wpis z mikrobloga

Wyciskanie leżąc 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem. Można naturalnie? MOŻNA! A to nie wszystko... bo czułem że 230kg x 1 by poszło...

222,5kg było łatwe, zero nakręcania, na luzie, nawet jakiegoś mocniejszego legdrive-u nie było, a poszło gładko... Czułem że 230kg jest w zasięgu, jest szansa. Więc zrobiłem skok z 222,5kg > 230kg.

Niestety, moja ekscytacja udzieliła się spoterowi, i za mocno, źle podał mi sztangę, następnie ją na mnie "zrzucił", co totalnie mnie rozproszyło,ale musiałem już spróbować i niestety straciłem odpowiedni "groove",nie zatrzymałem sztangi na klacie , ... Było to w zasięgu ale nie poszło, co tak naprawdę motywuje mnie żeby jeszcze bardziej teraz pocisnąć :)
Ciągle u mnie kuleje triceps, bo sztanga gdy się zatrzymuje dryfuje w stronę stojaków, oznacza to że barki są za silne a triceps za słaby.
Ale mam nowy plan na poprawę tego lockouta, atak z innej strony, i myślę, wręcz jestem pewien że przełoży się to na ogromny PR :)

#!$%@? JEST W PYTE! Nic nie boli, żadnych kontuzji, start z klaty zajebisty i wyciskanie w dolnej 1/2, 2/3 ruchu jest bardzo mocne, zdolne na dużo dużo więcej kilogramów.

Wiem że prędzej czy później pęknie to #!$%@? 500lbs czyli ~226,8kg, a to jest taka bariera, wynik nieosiągalny właściwie dla naturali, przeznaczony dla samej genetycznej elity, i tytanów pracy. Zrobię to prędzej czy później, nie ma bata. Ba ja mam zamiar naturalnie pocisnąć więcej niż te 500lbs.

Ale trening mnie ZNISZCZYŁ, to wyciskanie to było nic... Przyjechał do mnie Titan Ram w kilku wersjach, to jest taki slingshot ale lepszy, bo nie zmienia groove aż tak, nie pomaga aż tak przy lockoucie, i pozwala na dostosowanie ułożenia pod siebie.
Plan był robić 3board press i użyłem słabszej wersji czyli super ram... doszedłem do 280kg x 3, w tej silniejszej wersji super charged ram nie wiem ale było bym potrzebował z 320-340kg żeby ciężką trójkę zrobić :P A to już za duży overload by był.

Cały trening

Bench press 1RM 222,5kg x 1 230kg x 0
3Board press RAM 200x3 220x3 240x3 260x3 280x3
Triceps pushdown 4x10
Side raise 4x15
DB curls 3x12

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Wyciskanie leżąc 222,5kg x 1 z krótkim zatrzymaniem. Można naturalnie? ...
  • 43
@Pavlo1983: Bo jakby było tak jak mówisz to nie mielibyśmy problemu z pseudo naturalami, jeden test i wszystko wiadomo.... no ale tak nie jest. Zawsze znajdziesz jakieś, ALE.

Dlatego najlepszym potwierdzieniem naturalności, moim zdaniem, będzie moment jak wejdę na towar i co się wtedy stanie z sylwetką i wynikami :)
@Saprofit: @IntruderXXL: Ja wiem że ciężko to dokładnie stwierdzić i że wiele czynników od tego zależy, ale trenuję 5/3/1 i muszę jakoś te asysty dobrać :) Trenera żadnego nie mam, ale nagrywam się regularnie i największy problem mam ze środkową/końcową częścią ruchu. Chyba rzeczywiście bardziej skupię się na tych plecach i tricepsach bo one przydadzą się zawsze.
@Gwynblade: Heh, z tym Panem można się w wielu kwestiaach nie zgadzać :) Legdrive to jedno, kolejna rzecz to używanie gum w treningu... mocno je negował, wolał łańcuchy. A Simmons właśnie mówił że gość był przez to za wolny, za mało dynamiczny i za nic nie chciał tych gum używać a to by mu pomogło :P
@IntruderXXL: Mi nie chodzi o samo słuchanie autorytetu, tylko to co mówi ma w tym przypadku jak najbardziej sens. Nie jest możliwe przeniesienie energii z nóg na ręce w wyciskaniu leżąc.
Na pewno nie jestem kompetentny by tutaj się wymądrzać, ale moje odczucia pokrywają się z tym, co on mówi - najwięcej siły mam, gdy jestem cały napięty (T̸̢͔̩͉͎̘͔͋͠Į̸̱̞͉̯̦̣̲͛͜͝͠G̶̡͔̩̔́̑̅̾͘H̷̳̀T̷̠̘̮̹̘̉̽͘͜),
@IntruderXXL: Trenuję niecały rok więc się domyślam że technika nie jest idealna, ale jakbym miał ją porównać do tego co robiłem parę miesięcy temu to technicznie wygląda to znacznie lepiej. Jednak podczas poprawiania techniki chyba nadal warto skupiać się na słabych punktach a wydaje mi się że silniejszy triceps by sporo pomógł bo z dołu sztanga idzie dosyć szybko.
@abuk123: Masz absolutnie zły tor ruchu sztangi, dlatego jest Ci ciężko, ty to na bebech opuszczasz... taki tor ruchu sztangi sprawdzi się tylko u nielicznych i w przypadku jeżeli robią bardzo duży mostek, mają duży bebech, i umieją sztangę wybić.
Sztanga powinna mieć mniej więcej pionowy tor ruchu, patrząc z boku.
Do tego powinieneś popracować nad mostkiem, zwiększyć go, nie leżeć tak płasko jak placek. Tutaj google/yt Ci pomoże, jak się
@IntruderXXL:
,, ty to na bebech opuszczasz,,

,,Sztanga powinna mieć mniej więcej pionowy tor ruchu, patrząc z boku.,,

Chodzi o to że powinienem idąc na dół sztangę opuszczać wyżej (bliżej stojaków) a idąc do góry niżej (dalej stojaków) ? Wtedy ruch byłby chyba bardziej pionowy i sztanga lądowała by na klacie zamiast brzuchu. A takie lekkie zatapianie sztangi na klacie jest ok czy lepiej tylko dotknąć praktycznie samej koszulki ?
@abuk123: Po pierwsze powinieneś popracować nad pozycją, gdy leżysz na ławce, większy mostek, lepsze ułożenie, większe ściągnięcie łopatek, no ogólnie pozycja... następnie tor ruchu sztangi. I tak powinieneś opuszczać bliżej stojaków, to znaczy plus minus w okolice dołu klatki. Sztanga powinna iść bardziej pionowo.