Wpis z mikrobloga

  • 33
#informatyka #internet #komputery
Powie mi ktoś jak to jest? Znajomi podpisali umowę na internet 400 gb pakiet danych, dzwoni do mnie mlody i mówi że dostali sms że pakiet wykorzystany. Korzystali tylko z komputera, laptopa, 3 telefonów i jednego netflixa na TV. Zużycie na komputerze z 30 dni to 120 gb, na laptopie 80 gb, no i zostaje 200 gb i co ze niby 3 telefony i netflix zużyły tyle danych? Na jakiej zasadzie jest to liczone wytłumaczy ktoś?
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krakowskie Przedmiecie, net 15 Mb/s ( ͡° ͜ʖ ͡°) a wcześniej mieszkając w Wilanowie miałem 300 Mb/s ehhh....
  • Odpowiedz
@dzek, @arxas, @pan_kielonek, @variss, @Mr_Frodo Netflix 4k i tak mało transferu zjada bo jakość kiepska. To jest jakieś 16Mbps dla video. Przy iTunes jest do 50Mbps co również jest niczym dla 4k.
@niehta prawdziwe 4k prawidłowej jakości zabiera około 100Mbps do tego dźwięk dochodzi jakieś 13Mbps teraz dodaj to i pomnoż przez czas trwania filmu. Wyjdzie Ci ile średnio waży film na
  • Odpowiedz
@niehta: w T-Mobile chcieli mi przedłużyć umowę na neta - zniesienie limitu prędkości, ale 300 GB pakietu danych. Cud miód bajka Pani mówiła. Zrzedła jej mina jak zapytałem o moje miesięczne zużycie xD od 3 miesięcy już się nie odzywają xD
  • Odpowiedz
@fazolo: Nie masz szybszego internetu tylko potencjalnie wieksza predkosc. Jesli wiecej takich geniuszy sie rzuci na LTE poza miastem nadajniki coraz bardziej beda obciazone czyli calosc bedzie zamulowac a limity i rachunek za umowe zostanie.
  • Odpowiedz
@Azaajaszz: Sam sie zesrales tak jak ludzie ktorzy nie potrafia czytac ze zrozumieniem ani logicznie myslec. Nie mam mozliwosci podlaczenia Neostrady, jest tylkoradiowka 10mbs albo LTE, takich adresow w Polsce gdzie bedzie dostepna jest najwyzej Neostrada sa z 3 miliony. I co teraz, wszyscy maja sie przeniesc do miast wojewodzkich gdzie tez nie ma pokrycia szybkimi laczami, jest mnostwo starych budynkow z Neostrada a nowe budynki, czasem bloki jednak czesciej
  • Odpowiedz