Wpis z mikrobloga

  • 33
#informatyka #internet #komputery
Powie mi ktoś jak to jest? Znajomi podpisali umowę na internet 400 gb pakiet danych, dzwoni do mnie mlody i mówi że dostali sms że pakiet wykorzystany. Korzystali tylko z komputera, laptopa, 3 telefonów i jednego netflixa na TV. Zużycie na komputerze z 30 dni to 120 gb, na laptopie 80 gb, no i zostaje 200 gb i co ze niby 3 telefony i netflix zużyły tyle danych? Na jakiej zasadzie jest to liczone wytłumaczy ktoś?
  • 209
  • Odpowiedz
  • 3
Jezu ile tu nieświadomych ludzi, że dalej istnieje w Polsce pełno miejsc gdzie jedyna opcja to internet mobilny, który i tak chodzi jak gówno przez przeciążone nadajniki.

Tymczasem operatorzy skupiają się na 5g bo przecież 4g pokrywa praktycznie cały kraj, co z tego że nadajnik ledwo zipie i internet maksymalnie pobiera 2mb/s przy dobrym wietrze
  • Odpowiedz
Chyba większość wykopków ma internet od rodziców i umowy nie widziało xD prawie wszędzie w abonamencie są pakiety danych.
  • Odpowiedz
  • 4
@niehta niestety jeżeli sporo korzystali to bez problemu zeszło.

A do całej rzeszy dzbanów co pisza wysrywy w stylu: "2021 a ludzie dalej kupują limitowany internet" to wyobraźcie sobie że niektórzy bardziej cenią sobie mieszkanie poza miastem niż szybkie ściąganie gierek. Np ja mam internet mobilny bo ze stacjonarnych to tylko neostrada 5mb na starych łączach telefonicznych. W sumie płace mniej a mam szybszy internet. Jak ktoś nie ma pojęcia jak
  • Odpowiedz
@niehta: Ja ostatni raz mialem limitowany internet we wrzesniu 2001, od pazdziernika 2001 wjechal nieograniczony dostep internetu z kablowki (poznanski icpnet) z zawrotna predkoscia 128kbit/s. Jak cos sciagalo sie z ich oficjalnego serwera ftp, to sciagalo z podwojna predkoscia (ʘʘ)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dildo-vaggins: #!$%@? ja mieszkam 2km od granicy Warszawy (wewnątrz xD) I muszę LTE używać, bo jedyną w miarę tania alternatywą jest #!$%@? Orange po ADSL, a opcje światłowodowe zaczynają się od jakichś 100zł/mies przy umowie na 2 lata i to nie wiadomo czy by mnie podłączyli xD
  • Odpowiedz
@revolta: byłem w podobnej sytuacji. Postawiłem maszt antenowy na działce ,żeby pociągnąć światłowód na działkę, następnie światłowód puściłem peszlem po ogrodzeniu by ostatecznie wpuścić światłowód do budynku. Musiałem tylko podpisać oświadczenie ,że biorę na siebie ewentualne koszty gdyby coś się stało ze światłowodowem. Umów się na wizję lokalną z montażystami, może coś wykminicie.
  • Odpowiedz