Wpis z mikrobloga

#informatyka #internet #komputery
Powie mi ktoś jak to jest? Znajomi podpisali umowę na internet 400 gb pakiet danych, dzwoni do mnie mlody i mówi że dostali sms że pakiet wykorzystany. Korzystali tylko z komputera, laptopa, 3 telefonów i jednego netflixa na TV. Zużycie na komputerze z 30 dni to 120 gb, na laptopie 80 gb, no i zostaje 200 gb i co ze niby 3 telefony i netflix zużyły tyle danych? Na jakiej zasadzie jest to liczone wytłumaczy ktoś?
  • 209
@niehta: całkiem możliwe, u mnie 3 komputery, praca zdalna, netflix, YouTube i aktualizacje gier online wyciągają miesięcznie po 300-400GB. Niestety nie mam opcji kabla tylko LTE. Prawda jest ze internet z limitem transferu w 2021 roku to jakieś nieporozumienie.
@niehta: limitowany internet? Xddd ludzie to serio debile


@pi73r: Tylko t-mobile dla firm ma nielimitowany i nie wiem czy oferta nadal jest aktualna. Wiem, że jakiś czas temu ją usunęli z oferty. Te nielimitowane internety z playa czy orange są ch*ja warte bo po wykorzystaniu X danych prędkość spada tak, że googla nie otworzysz. Ale z internetu można korzystać czyli internet jest nielimitowany ( ͡° ͜ʖ ͡°
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cr_7: tak, T-Mobile ma 20Mbps bez limitu, tylko co z tego jak nadajniki tak obciążone że ledwo wyciągam 6-8Mbps na antenie kierunkowej i 1km od nadajnika. Play ma w mojej okolicy najwięcej nadajników i mając 500GB limitu wyciągam 60Mbps nawet wieczorem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DiggerMeat to zależy, z T-Mobile nie ma lejka, testowo pobrałem w jednym miesiącu 900GB i było z pelna predksocia. W Play faktycznie po wykorzystaniu 500GB wpada lejek 1Mbps, wystarczy czytać umowy
@rzwirq2032: myslalem, ale nie ufam ludziom, pracuje zdalnie i nie chce ryzykować ze ktoś mi nagle coś odłączy, ja w domu mam zasilanie awaryjne bo nie mogę sobie pozwolić na utratę internetu w trakcie pracy nawet na 5minut. Poza tym nikogo nie znam więc ciężko by było dogadać się i założyć radiolinię.
@cr_7: no to ja to mam, ale musisz byc w zasiegu, a ten zasieg co chwilę znika i no w skorcie nie jest kolorowo. YT na full HD jak nikt wiecej nie uzywa neta to dziala, ale jak ktos zacznie przegladac instagrama albo odpali film na telefonie to juz jakosc spada. Pingi w grach ok, ale tez jak nikt niczego nie uzywa.