Wpis z mikrobloga

Moi przełożeni wymyślili, że od lutego już nie ma potrzeby pracowania zdalnie, dzięki czemu pół działu jest obecnie na kwarantannie, ja i niebieski leżymy właśnie z gorączką, niebieski pracuje w innej firmie, więc tam zaraz też będzie ogień. I tak się ta karuzela #!$%@? kręci, bo przecież nie bendo mi tu z łóżka pracować, niech pańskie oko konia tuczy. Ha tfu. #pracbaza #koronawirus
  • 189
@dziecielinapala: Jaka głupotę?
Głupota jest to ze nie potraficie zachować dystansu jeśli w ciągu dwóch miesięcy pół firmy wylaczyliscie z pracy...
Pracowałem przez 2 msc w zakładzie gdzie pracuje 700 osób na produkcji, wszyscy w maseczkach i jak napisałem 5 osób poszło na kwarantannę bo ktoś z ich rodziny miał covid, potem we Francji pracowałem kilka miesięcy w dużo większym zakładzie (ponad 2500 osób) i tez zakład jechał normalnie (kilka osób
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@chestnuut: wracaj Seba na produkcję xd
@dziecielinapala: u nas w korpo coś tam mruczeli żeby wracać bo ludzie miesiącami na HO. Przenieśli nas do innego biura, przenieśli resztę osób i jak czasem były 2-3 osoby tak teraz jest po 10+ czasem.

#!$%@? to jak reszta i siedzimy na HO. Nikt się nie czepia (jeszcze) więc git. Ale #!$%@? by ściągać ludzi do biur widząc to co się dzieje
pięknie się dwa dzbany oznaczyły, janusze z prlu XD


@SmakoszKotow: co Ty pieprzysz, daleko mi do mentalności z PRL, ale badania udowodniły, że po prostu praca zdalna jest mniej wydajna i źle wpływa na psychikę. Poza tym jak jestem chora to logiczne, że nie przychodzę do pracy zarażać innych ()
@dziecielinapala U mnie pracujemy na miejscu, bo inaczej się nie da, od lutego 2020 i od tego czasu tylko 20% osób było chorych. Idąc twoim tokiem rozumowania już dawno powinniśmy wszyscy przechorować.
Komunistyczna mentalność i strach że jak tydzień będzie na L4 i firma da radę bez niego funkcjonować to szefostwo uzna że jest jednak niepotrzebny w ogóle. To głównie mentalność ludzi którzy wiele lat pracują w jednej firmie.


@perun79: dziwne bo u mnie w firmie czolowi panikarze covidowi to osoby ktore do tej pory przychodzily chore do pracy bo co ludzie powiedzo. A nie żyje w postkomunistycznym kraju. Takie osoby to zwykli
@dziecielinapala: Aha i nie chodzi mi o negowanie covidu
Znam dużo osób które przeszły covid( lekko oraz wymagały hospitalizacji)
Mi w poście chodzi o to ze nie przestrzegacie dystansu i nie nosicie maseczek, tyle;)
@chestnuut @Aleoledacfaraddadf @hellyea @mr_ponglish @Artic @tata-szymona @chestnuut @fillipka @Cierniostwor @philidor @PernaHusa @PernaHusa @tojapaweu @Ponczo88

Jaka januszerka w komentarzach XD Zrozumcie, że jeżeli przedsiębiorca ma możliwość ograniczenia zachorowań w miejscu pracy, to jeżeli umie dodać dwa do dwóch TO TO ZROBI.

Po co ściągać do biura ludzi, i narażać nawet na kilkuprocentową szansę zarażenia, skoro prawdopodobieńtwo może wynosić 0?


Dodatkowo wykazano już że praca zdalna nie wpływa negatywnie na prodyktywność.
Ponadto im więcej
nie przestrzegacie dystansu i nie nosicie maseczek, tyle;)


@Ponczo88: napisałam o dziale, a nie firmie to raz. Dwa to gówno wiesz jak ta praca wygląda i twoje anegdotyczne dowody nie mają nic do rzeczy. Miliony już przechorowaly, ale ty znasz tylko 5 osób i uważasz, że to argument xD
@Szarozielony: A Ty zrozum ze jezeli pracodawca ma 20 pracownikow na zdalnym i czesc wali w sam wiesz co, to to sie calkowicie nie kalkuluje. Moze i czesc potrafi pracowac na zdalnym ale tylko czesc. Ja sam nie potrafie.
@Szarozielony: Ale czemu januszerka? Ja tylko OPowi udowadniam ze da się to ogarniać jeśli już pracodawca ściąga wszystkich do firmy(nawet w dużych ilościach)
Nie mówię co dobrze czy nie dobrze robi jej pracodawca... on kieruje firma i uznał ze koniec z praca zdalna, jak uznał to tak zrobił.
Pracownicy najwidoczniej woleli zachorować niż przestrzegać jakichś tam zasad aby uniknąć covida i tyle...
Pakowanie w to głosowanie na PiS jest słabe bo
Z domu pracuję wydajniej i lepiej, ponoszę mniejsze koszty (dojazd jako pieniądze i czas) a firma z tego co wiem ma spore oszczędności na powierzchni biurowej.


@PanBulibu: oj, tutaj się nie zgodzę. Ja przez rok HO odczułem, że koszty życia znacząco wzrosły. Może wynika to z tego, że mam stosunkowo blisko do biura, więc koszty benzyny porażające nie były, ale jednak koszty życia wzrosły.
Wzrosły rachunki za prąd (8h włączony komputer
@dziecielinapala koleżanko wytłumacz jedno, skoro ci twoi przełożeni to tacy debile to dlaczego tracisz swoja godnośc i dla nich pracujesz? Potrafisz to wytlumaczyc? Ja bym się zamknął na cztery spusty i tam siedział na twoim miejscu, bo jeszcze groźny covid cię zabije. Twoi przełożeni to szury? XD
Gdybyś napisała, że chcesz pracować z domu, każdy by zrozumiał, a ty foliaro wymyślasz jakieś teorie spiskowe o wirusie i się dziwisz reakcji, jeszcze wyzywasz
@dziecielinapala: Ja takich Januszy jak ci u których pracujesz wyczuwam na milion kilometrów, najczęściej już na samej rozmowie kwalifikacyjnej, a najpóźniej na pierwszym dniu okresu próbnego. Jeżeli nie mieszkasz w 7k miasteczku gdzie to jedyny pracodawca prócz sklepów monopolowych, to jak najszybciej zmień pracę na inną. Sa dziesiątki tysięcy normalnych firm, po co pracować dla Janusza, który tylko dzięki temu będzie się bogacił.
zaczynam myśleć, że wszędzie tak jest i to żadna zmiana ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@dziecielinapala: Nie wszędzie, pracowałem w wielu normalnych firmach. Jest wielu uczciwych pracodawców, którzy potrafią zadłużyc się osobiście w gorszym okresie by na czas pracownikowi uczciwie płacić.
No to fajnie że ty faktycznie pracowałaś, ale większość ludzi tnie w #!$%@? na zdalnej


@kaaban: to niech tych ludzi pozwalniają. Dlaczego zamiast tego należy dowalać tym uczciwym?

i to jest prawda

( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kravi93: Nikt nikomu nie dowala. Ma zapisaną w umowie pracę zdalną? Nie, więc nie ma tematu.

I dlaczego pracodawca miałby zwalniać pracownika, któremu wystarczy po prostu zmienić warunki pracy?