Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile powinnam dziennie jesc kcali, jesli na stale chce zdrowo zredukowac wage? Aktualnie moje codzienne aktywnosci to godzina na orbitreku (400-600 kcal) i 10 tysiecy krokow (250-300 kcal). Jak zrobi sie cieplej, to bede mogla wlaczyc bieganie i rower. Waze 85 kg przy wzroscie 172 cm. Jem teraz z Fitatu 1600 kcali, ale nie chudne.

Rok temu, na poczatku lutego, zaczelam wspolprace z dietetykiem. Jadlam wedlug konkretnej diety: 5 posilkow dziennie sumujace sie do 1650-1700 kcal. Zeszlam do konca wakacji z 92 kg do 79 kg. Bylo troche fitnessu przed TV, okazyjnie bieganie, staralam sie sporo spacerowac. Potem zrobilo sie troche chlodniej, dni coraz krotsze, mialam mniej czasu przez prace. Zaczelam wolno tyc. W listopadzie mialam juz dosc gotowania z list i przeszlam na jedzeniowa improwizjacje, ale ciagle staralam sie jesc zdrowo i nie za duzo. Z czasem przytylam jednak do 85 kg. Kupilam niedawno orbitrek i cwicze codziennie, zainstalowalam Fitatu i sumiennie licze kcale do 1600, starajac sie tez trafiac w suwaki marko. Niestety nie chudne.

Nie oczekuje gruszek na wierzbie. Jestem gotowa na ciezka prace, ale chcialabym efektow. Nie chce wynalazkow. Nie chce tez diety keto.

Zwiekszyc kcale? Czym je nabijac, zeby bylo zdrowo? Na warzywach, ryzu i kurczaku trudno robic wysoka kalorycznosc. Powinnam zaczac korzystac z uslug nowej dietetyk? Silki pod okiem trenerki? Nie mam juz pojecia co zmienic. Pomocy mircy... Z gory dziekuje.

#dieta #zdrowie #mirkokoksy #odchudzanie #redukcja #grubasy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6044380fd2f37c000a2c0cd0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aktualnie moje codzienne aktywnosci to godzina na orbitreku (400-600 kcal) i 10 tysiecy krokow (250-300 kcal).


@AnonimoweMirkoWyznania: Przeszacowujesz spalone kalorie, tym bardziej, że gdyby nie te aktywności to w tym czasie robiłabyś coś innego i też coś tam spalała.

Jak chcesz schudnąć zdrowo i na stałe, to zacznij trenować z obciążeniem. Sprzedaj orbitrek na olx i kup za tę kasę gumy oporowe i małe hantelki albo karnet na siłownię. Spacery
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: W samym orbitreku nic. Ale w jej sytuacji to zła droga. Przypominam, że na początku ważyła 92 kg przy 1,72 m i gdybym miał się zakładać, to już wtedy miała bardzo mało masy mięśniowej, z której jeszcze spadła podczas odchudzania bez treningu oporowego.

Kontynuując tę drogę nawet gdy zbije wreszcie do tych np. 65 kg, to sylwetka będzie wyglądała tragicznie, a i osiągnięcie tego zajmie bardzo dużo czasu. Jeśli
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pierwsze pytanie, czy nie podjadasz i nie dostarczasz dodatkowych kalorii. Np. pijąc a-----l, kole, soki, energetyki, albo jedząc słodkości do kawy. Innym dobrym kandydatem na ciche źródło kalorii sa sosy. Jedna tabliczka czekolady czy 100g cukru to to 450kcal, kieliszek oliwy to 40 kcal. Wiec łatwo zakopać efekty.

Drugą przyczyną dla której waga stoi, jest że teraz ćwicząc nabijasz sobie mięsnie. Mięsnie mają 4 razy większą gęstość niż tłuszcz
  • Odpowiedz
@Charlie_Baker: ja bym wziął pod uwage mozliwosc wystąpienia ioo, 85kg przy 172 u kobiety to sporo, i jak leci standardową dietą bialko tluszcze i reszta kcal z węgli to nic to nie da i trzeba by obciac wegle, rozlozyc na caly dzien i zapodac metformine, ale bez badan to wrozenie z fusow, zbadalbym tez tarczyce bo d-----------e cardio przy niedoczynnosci to tez kiepski pomysl i trening trzeba z głową ułozyc
  • Odpowiedz