Wpis z mikrobloga

#ps5 #neonet

@bocian_wr
@bartush
@LaFleur
@icecron
@jakubiak-patryk
@adriko87
@Grabek44
@PancakeV
@Szaman90
@SpiderFYM
@piotr_lotr
@daroxx_
@puesmanana
@Kutaphon3

Panowie, wołam Was, bo jestem po kolejnej rozmowie z rzecznikiem. Generalnie rzecz biorąc na początku były wątpliwości, ale jak potwierdziłem że elementy "zestawu" są samodzielnymi produktami, które:

1) są oddzielnymi pozycjami na fakturze,
2) nie stanowią jedności z zakupowanym produktem;

to jak najbardziej mogą być zwrócone. Za radą @Grabek44 odpisałem na maila szanownej pani Beacie raz jeszcze, że jestem po rozmowie z rzecznikiem i podałem art. 27 ustawy o prawach konsumenta interpretowany a maiori ad minus.

Zobaczymy co odpiszą jutro. Prośba Panowie, jakbym o kimś zapomniał to zawołajcie do wpisu.

Uprzejma prośba o niewypowiadanie się osób niezwiązanych z tematem, gdyż każdy taki komentarz i tak będę kasować dla zachowania przejrzystości wątku.
  • 103
  • Odpowiedz
@Rniedzwiecki: Tu jest ta sprawa, że oni nie mają możliwości nie przyjęcia oświadczenia, bo to odstąpienie od umowy jest jednostronne, a jak odpisali to przyjęli do wiadomości
  • Odpowiedz
Oni mi teraz odpisują ciągle to samo, to ja im też ciągle to samo. Czekam aż upłunie termin zwrotu kasy i składam wniosek o postępowanie przed polubownym sądem konsumenckim. Może też jeszcze spróbuję tej platformy ODR do rozstrzygania sporów konsumenckich.
  • Odpowiedz
@Viarus_: Ale to są gamonie, mi też tak odpisali, a mam od nich maila którego dostałem zaraz po zakupie i tam piszą "POTWIERDZENIE ZAWARCIA UMOWY SPRZEDAŻY NA ODLEGŁOŚĆ" a poniżej jest lista towarów, każda pozycja osobno, przy każdym ilość i cena jednostkowa. W całej treści nigdzie nie ma słowa zestaw.

Cóż, ja czekam aż upłynie im ustawowy termin zwrotu środków, bo przyjęli wcześniej moje oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a potem
  • Odpowiedz