Wpis z mikrobloga

#ps5 #neonet

@bocian_wr
@bartush
@LaFleur
@icecron
@jakubiak-patryk
@adriko87
@Grabek44
@PancakeV
@Szaman90
@SpiderFYM
@piotr_lotr
@daroxx_
@puesmanana
@Kutaphon3

Panowie, wołam Was, bo jestem po kolejnej rozmowie z rzecznikiem. Generalnie rzecz biorąc na początku były wątpliwości, ale jak potwierdziłem że elementy "zestawu" są samodzielnymi produktami, które:

1) są oddzielnymi pozycjami na fakturze,
2) nie stanowią jedności z zakupowanym produktem;

to jak najbardziej mogą być zwrócone. Za radą @Grabek44 odpisałem na maila szanownej pani Beacie raz jeszcze, że jestem po rozmowie z rzecznikiem i podałem art. 27 ustawy o prawach konsumenta interpretowany a maiori ad minus.

Zobaczymy co odpiszą jutro. Prośba Panowie, jakbym o kimś zapomniał to zawołajcie do wpisu.

Uprzejma prośba o niewypowiadanie się osób niezwiązanych z tematem, gdyż każdy taki komentarz i tak będę kasować dla zachowania przejrzystości wątku.
  • 103
@testaccount9432: Dzisiaj dzwoniłem do Neonetu bo mój zwrot również dotarł w środę i zero info było od nich. Ogólnie powiedzieli mi ze aktualnie potrzebują Ok 10 dni roboczych żeby przetworzyć ten zwrot, ale powiedział mi ze ogólnie paczka do nich dotarła.
@Viarus_ również poprosiłbym abyś wolał :)
@SpiderFYM: takie pytanie zadałem jej od razu i poinformowałem ze w momencie składania zamówienia nie było go w opisie oferty i nie było go w zakładce promocje /strefa gracza (i nie ma go tam do tej pory)
Odp:
Regulamin oferty promocyjnej dostępny był na stronie głównej oferty (tzw. landing page) PS5.
Zaakceptowanie regulaminu sklepu oznacza akceptację regulaminów podległych.
@Rniedzwiecki: Adres do nich wziąłeś z neta? I spakowałes po prostu rzeczy w jakiś stary karton (czy ten od nich)? I naklejka do kuriera drukowana przez Ciebie? Wybacz natłok pytań, ale zazwyczaj zwracałem tylko Zalando
@RoundStic Adres do nich dostałem po wypełnieniu formularzu zwrotu na ich stronie. Gry spakowałem w stare pudełko. Odnośnie naklejki to tak ta od kuriera. Jeśli nie chcesz się bawić z generowaniem etykiety od kuriera, to możesz podejść do jakiegoś punktu DPD/DHL i tam wygenerują Ci taka etykietę i od razu nadadzą paczkę. Nie wiem czy mieszkasz w dużym mieście, ale jak mieszkałem we Wrocławiu to istnieli posrednicy gdzie po prostu zanosileś rzeczy
Tam na reklamacjach pracują debile.

Zamowienie z 21.01, zwrot zarejestrowany i odesłany zgodnie z wytycznymi z emaila a dziś baba mi przysyła regulamin obowiązujący od 22.01.

Kto tam #!$%@? pracuje
@Rniedzwiecki: to mi po wypełnieniu formularza na stronie dali tylko informację, że mam zwrócić też konsolę, nie było nic o adresie. A szukając po numerze reklamacji mam informację "reklamacja zakończona". Zwróciłeś w tym wielkim pudle od PS5? to chyba koszt od razu wzrósł i to sporo.