Wpis z mikrobloga

Kupiłem pustą butle po czynniku do klimatyzacji, muszę odciągnąć czynnik z auta i potrzebowałem pustej.
Przed chwilą przyjechał kurier i myślę sobie coś za duża ta paczka. Po otwarciu się wyjaśniło, butla zajmuje gdzieś 1/10 miejsca a reszta to gąbki z foteli samochodowych, trzy oparcia i dwa siedziska. Widać taniej wysłać komuś śmieci niż je wyrzucić.
#januszebiznesu #allegro
Pobierz
źródło: comment_1610460911gwvCfR0J3bw2RaxIDlBUpQ.jpg
  • 76
@Fakemirror: Akurat ta butla sama w sobie jest opakowaniem i nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Poza tym w momencie wysyłki musiała już być cała poobijana i porysowana, ale wygląd w tym przypadku jest nieistotny. We wszystkim trzeba mieć jakiś umiar, gdyby dał mniejszy karton i wrzucił dwie gąbki to spoko, ale wysłać komuś dwa i pół fotela to już przegięcie. Aż strach zamawiać jakiekolwiek części używane, bo przez BDO niedługo pół
@revoolution: tu nie ma, o gabce Ci wkleiłem link, z tym, że gąbka może podpadać pod działalność bo z tego co w artykułach czytałem uważają, że gąbka z rozbioru aut to z działalności i nikt sam gąbki z fotela nie może posiadać - z uwagami, że to pokrętna logika to nie do mnie proszę, od razu mówię :)
nie zabezpieczysz paczki - źle. Zabezpieczysz - też źle...


@goferek: Są pewne granice. Już lepiej upchać zwykłymi kartonami, niż wysyłać komuś capiącą padlinę, w którą na przestrzeni lat wsiąkało i pierdziało kilku różnych januszy.
@Conradzio No, elegancko się śmieci pozbył. W Polszy to #!$%@? jest, że nie można jak człowiek po np wymianie foteli w aucie oddać starych, tylko trzeba kombinować. Jak ktoś się coś więcej bawi przy samochodzie, wymienia, etc. to w pewnym momencie ogromnym problemem staje się to, jak się pozbyć odpadów niemetalowych.
I u nas nie ma na to legalnego sposobu :/ I między innymi dlatego ludzie do lasów wywożą.
@revoolution: Dużo zależy od gminy, nie w każdej są takie same zasady. Np. jako gabarytów nie można wystawić pustych opakowań po farbach - trzeba je zawieźć do PSZOK. A sama wycieczka do takiego punktu to też często kilka godzin wyjętych z życia dlatego wysyłanie komuś starych foteli samochodowych jako zabezpieczenia przesyłki rodzi same problemy dla kupującego
Ostatnio próbowałem się pozbyć dwóch foteli samochodowych, w PSZOKu powiedzieli, że to nie jest odpad komunalny, więc wynocha. Zadzwoniłem do prywatnej firmy zajmującej się odbiorem i wywozem odpadów - kazali zawieźć fotele do swojej centrali i zawołali 97 zł za utylizację. Wobec tego z foteli zdjąłem tapicerkę, pociąłem, wyrzuciłem do śmietnika, pociętą gąbkę do PSZOKu a metalowy stelaż na złom - zarobiłem 17 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Conradzio: normalna butla, jak ma atest to nikt nie będzie się bawił w wygląd. Takie butle nie są z reguły kupowane na stałe tylko na wymianę. Dlatego do ich wyglądu nikt nie przywiązuje uwagi, byleby były sprawne. No chyba że kupiłeś sobie butlę na gaz tylko po to żeby postawić nad kominkiem.