Wpis z mikrobloga

Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy względem dzieci, starszych, zwierząt itp.
I zawsze i wszędzie obowiązuje 1 zasada, oskarżony jest domyślnie niewinny.
Aleeeee kur wa nie, zróbmy wyjątek dla 1 rodzaju ... no jak myślicie jakiego?
A niech facet udowadnia, że nie zgwałcił. Nie no #!$%@?.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26555096,prof-fuszara-nowa-definicja-gwaltu-jest-konieczna-to-kompletnie.html
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24467993,petycja-w-sprawie-gwaltu-to-nie-ofiara-powinna-udowadniac.html
Ja rozumiem ból zgwałconych kobiet, ale pomijając już FAKT, że będzie to zwykła pułapka na niewygodnych facetów (np: awans w biurze), to dlaczego kobiety mają mieć lepszą pozycję niż inni pokrzywdzeni?
#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow
Pobierz text - Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy wzglę...
źródło: comment_1606638139IOopO6V983gjdu2RQ3xQud.jpg
  • 142
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Różowe na tym portalu to istny dramat. Gorzej jak na komentarzach pod gównianym artykułem na wp.

@text: Popatrz na komentarze. Jak jest strajk kobiet to cucki pomagały, a jak nas, facetów będzie się oskarżać bezpodstawnie to zero pomocy od różowych jak zwykle xD One żyją w innej rzeczywistości - widzą wyłącznie czubek własnego nosa, a ta wyżej pokazała brak jakichkolwiek logiki i konstruktywnego rozumowania. Ty mówisz, że faceci będą oskarżani just
@text: Wolisz, żeby gwałciciele byli kompletnie bezkarni? Gdyby w sprawie gwałtu obowiązywała domyślna niewinność sprawcy, ofiary nie miałyby absolutnie żadnych szans na wygraną w sądzie, bo gwałtu nie da się udowodnić (chyba że znaleźliby się wiarygodni świadkowie lub wyraźne nagrania, a to rzadkość).
Weź też pod uwagę, jak wiele kobiet zostaje zgwałconych (z czego znaczna większość nawet tego nie zgłasza z powodu różnych obaw), a jak (nie)wiele mężczyzn zostaje fałszywie oskarżonych
Ja tu piszę o twoich mokrych snach, w których gwałciciel domyślnie zawsze byłby niewinny (i najprawdopodobniej taki by pozostał).

@Jakly:
Ty masz IQ kamienia? Rozumiesz termin
https://pl.wikipedia.org/wiki/Domniemanie_niewinno%C5%9Bci
czy nie?
Czy ty mi wmawiasz, że ja chce tego, by nie było kar za udowodnione (chociażby poszlakowo) gwałty? XDDD

Prawo międzynarodowe
Art. 11 ust. 1 Powszechna Deklaracja Praw Człowieka stanowi, że: Każdy człowiek oskarżony o popełnienie przestępstwa ma prawo, aby uznawano go za
@Jakly

Gdyby w sprawie gwałtu obowiązywała domyślna niewinność sprawcy, ofiary nie miałyby absolutnie żadnych szans na wygraną w sądzie, bo gwałtu nie da się udowodnić


W przypadku każdego przestępstwa obowiązuje domniemanie niewinności ponieważ nie da się udowodnić braku swojej winy. Historia zna przypadki odwrócenia tej zasady, które nigdy nie kończyły się dobrze.
W przypadku każdego przestępstwa obowiązuje domniemanie niewinności ponieważ nie da się udowodnić braku swojej winy. Historia zna przypadki odwrócenia tej zasady, które nigdy nie kończyły się dobrze.


@patatier: No to znajdź lepsze rozwiązanie, takie, w którym ani zgwałcone kobiety, ani fałszywie oskarżani mężczyźni nie byliby pokrzywdzeni przez prawo (albo chociaż byli pokrzywdzeni po równo).
Wolisz, żeby gwałciciele byli kompletnie bezkarni? Gdyby w sprawie gwałtu obowiązywała domyślna niewinność sprawcy, ofiary nie miałyby absolutnie żadnych szans na wygraną w sądzie, bo gwałtu nie da się udowodnić (chyba że znaleźliby się wiarygodni świadkowie lub wyraźne nagrania, a to rzadkość).


@Jakly: Czy ty masz świadomość tego co wypisujesz? Chcesz pozbawić połowę społeczeństwa jednego z fundamentalnych praw człowieka, po to żeby złapać odrobinę więcej przestępców? Kto ci zrobił wodę z