Wpis z mikrobloga

Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy względem dzieci, starszych, zwierząt itp.
I zawsze i wszędzie obowiązuje 1 zasada, oskarżony jest domyślnie niewinny.
Aleeeee kur wa nie, zróbmy wyjątek dla 1 rodzaju ... no jak myślicie jakiego?
A niech facet udowadnia, że nie zgwałcił. Nie no #!$%@?.
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,26555096,prof-fuszara-nowa-definicja-gwaltu-jest-konieczna-to-kompletnie.html
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,24467993,petycja-w-sprawie-gwaltu-to-nie-ofiara-powinna-udowadniac.html
Ja rozumiem ból zgwałconych kobiet, ale pomijając już FAKT, że będzie to zwykła pułapka na niewygodnych facetów (np: awans w biurze), to dlaczego kobiety mają mieć lepszą pozycję niż inni pokrzywdzeni?
#bekazpodludzi #logikarozowychpaskow
text - Tysiące różnych spraw w sądach, morderstwa, oszustwa, itp. Akty przemocy wzglę...

źródło: comment_1606638139IOopO6V983gjdu2RQ3xQud.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@text: daliscie kobietom prawa wyborcze, to sie teraz zaczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°) kobieta nie potrafi sie zdecydowac co i gdzie zjesc na obiad, a co dopiero jakies rozumiec jakies zasady prawa.

Domniemanie winy faceta, mozliwosc wyrzucenia go z wlasnego domu pod pretekstem przemocy - to sie dopiero rozkreca ( ͡° ͜ʖ ͡°) pieklo kobiet xD
  • Odpowiedz
@text:

Pomijając że ten pomysł to skandaliczne naruszenie domniemania niewinności to:

Welp, biorąc pod uwagę że "victim shameing" jest ciągle żywy i ma się dobrze w tym kraju z dykty i gówna, oraz fakt że gwałt to dość specyficzna zbrodnia, faktycznie ciężka do udowodnienia, to ja się nie dziwię że ktoś wpadł na taki pomysł.
  • Odpowiedz
@text: Dlatego podkreśliłam, że nacisk powinien być na uświadamianie kobiet i społeczeństwa, na zapewnieniu odpowiedniej i profesjonalnej pomocy. Bo ja doskonale rozumiem jak można się w takiej sytuacji czuć. Zmiany w ustawie nic raczej nie dadzą a otworzą drogę do wielu nadużyć.
kobiety muszą się zgłosić tak szybko jak to możliwe, bo za miesiąc czy dwa to już będzie za późno :/ ale to długa droga zanim kobiety poczują się
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal:

oraz fakt że gwałt to dość specyficzna zbrodnia, faktycznie ciężka do udowodnienia, to ja się nie dziwię że ktoś wpadł na taki pomysł.

Przecież kradzież też ciężko udowdnić. Więc ja powiem, że ukradłem mi 2000 zł i na dzień dobry jesteś winny, ok?
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jakly: Spokojnie, mężczyźni będą traktowani jak gówno, część w akcie desperacji zwróci się w kierunku Islamu a dzięki braciom z bliskiego wschodu wprowadzą nową religię i kobietki z księżniczek zamienią się w psy bez żadnych praw. Trzeba czasu po prostu a kobietki i ich cucki tej siły nie powstrzymają.
  • Odpowiedz
Gdyby w sprawie gwałtu obowiązywała domyślna niewinność sprawcy, ofiary nie miałyby absolutnie żadnych szans na wygraną w sądzie, bo gwałtu nie da się udowodnić (chyba że znaleźliby się wiarygodni świadkowie lub wyraźne nagrania, a to rzadkość).


@Jakly: Bzdura, kompletnie oderwana od rzeczywistości bzdura. Widziałaś kiedykolwiek jak działa postępowanie karne? Po co formułujesz tezy w temacie o którym nie masz bladego pojęcia?
  • Odpowiedz
@text: Ale czego się spodziewałeś, granice przesuwają ile mogą, aborcja bez limitu, kasa dla nigdy nie pracujących, teraz to..za pewne mają tego więcej..
  • Odpowiedz
@text: moze znowu wojna bedzie to trzeba bedzie chronic bolskie kobiety przed gwaltami ze strony sojusznikow XD
ludzie doprowadzeni do ostatecznosci jedzeniem ze smietnikow zaczna gwalcic, seks to tania rozrywka
  • Odpowiedz
@Jakly: Podaj na początek te dane bezkarności gwalcicieli obecnej, bo podnosisz wzniosłe hasła, nie mając czy nie pokazując żadnego merytorycznego oparcia w niczym, żadnych danych, żadnych badan. Na początku możesz poszukać ile procesów o gwałt nie kończy się skazaniem oskarżonego/oskarżonej ale samo to nic ci nie da, to broń obosieczna, bo jeżeli ten odsetek jest spory, to rownie dobrze można z tego wydedukować ze fałszywych oskarżeń o gwałt jest sporo
  • Odpowiedz
@patatier: No to znajdź lepsze rozwiązanie, takie, w którym ani zgwałcone kobiety, ani fałszywie oskarżani mężczyźni nie byliby pokrzywdzeni przez prawo (albo chociaż byli pokrzywdzeni po równo).


@Jakly: problem w tym że nie ma. Ale obciążanie tym problemem facetów nie jest rozwiązaniem. Starasz się by faceci przyjmowali te problemy na klatę gdy czegoś nie można udowodnić. To egoistyczne.
  • Odpowiedz
@text: Przede wszystkim - podstawowe, logiczne prawo logiki:

Łatwiej jest udowodnić winę, niż udowodnić niewinność. Bo łatwiej jest udowodnić, że coś jest, niż że czegoś nie ma.

Aby udowodnić winę wystarczy udowodnić jeden moment, jedną nielegalną
  • Odpowiedz
@Jakly : dodam jeszcze: Problemu by nie było gdyby Kobiety od 2 do 10% fałszywie oskarżali facetów o gwałt. Przez takie zachowania zrobiliście również piekło dla kobiet zgwałconych.
Osobiście nie znam żadnego gwałciciela, ale za to znam 3 facetów fałszywie oskarżonych o gwałt. Przeważnie była to przyczyna ukrycia zdrady przed partnerem, zemszczenie się po zerwaniu.
  • Odpowiedz
@text: Najlepiej przed ruchaniem spisać umowę cywilnoprawną a sam akt posuwiańska nagrywać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dr_Klotz: ja tam zawsze z swoją różową przy asyście Notariusza i dwóch świadków spisuje umowę seksu dobrowolnego.
Zabezpieczony zawsze ubezpieczony.
Polecam
  • Odpowiedz