Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, jak dokładnie wygląda procedura sprzedaży broni osobie trzeciej? Chce sprzedać pistolet kumplowi z klubu, więc o tyle luźniej, że łatwo się dogadać, ustalić cenę, to samo wpa. Przy okazji pozbylbym sie ammo w tym kalibrze (300 sztuk). Znalazłem prosty wzór umowy ze strony braterstwa. Spisujemy taka, on daje mi promesę, on sam opłaca sobie pcc(?) i razem śmigamy do wpa po aktualizacje książeczek? Co tam wpisać odnośnie tej ammo?
#bron #strzelectwo #braterstwo
  • 18
  • Odpowiedz
@astrogator: normalnie pcc, tak jak przy kupnie samochodu od osoby prywatnej.
Nie wiem, czy da się epuapem pcc, ale na pewno znajdziesz odpowiedź w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@astrogator: wypełnia druk i wysyła do US przez epuap oraz robi przelew, ja w ten sposób płaciłem podatek za swoją klamkę.
WPA Poznań chyba kiedyś miało odpał i przypominało o konieczności uiszczenia PCC.
Ty bierzesz swoją kopie umowy i promesę i z tym do WPA idziesz wyrejestrować.
  • Odpowiedz
@astrogator: spisujecie umowę, bierzesz od niego promesę i idziesz wyrejestrować do wpa.
On z kolei bierze umowę i idzie zarejestrować do wpa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jeżeli wpiszecie do umowy wartość ponad 1000 zł, to kolega ma do zapłaty 2% pcc od wartości umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, wpa Warszawa ogólnie uj to obchodzi.
Pestki od biedy wpisać można, ale mało kogo to
  • Odpowiedz
@astrogator: ja tylko skoryguje że do zapłaty PCC jesteście zobowiązani solidarnie (US to wali, kto zapłaci, i będzie ściągał z kogo się spodoba). Więc warto wpisać w umowę kto płaci.
  • Odpowiedz
czyli przy cenie ponizej 1000 nie trzeba sie nawet martwic pcc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@astrogator: tylko nie myśl sobie, że broń wartą kilka tysi wpiszesz w umowie jako 900zl... oni to sprawdzają..
  • Odpowiedz
@astrogator: niekoniecznie, zalezy za ile sprzedaż. Dotyczy to sprzedaży kazdej uzywanej ruchomości, jezeli sprzedasz ja przed upływem pol roku od dnia nabycia. Podatek placisz od roznicy przychodu nad kosztem. Jezeli sprzedaz taniej niz kupiłes to nic nie płacisz. Niezależnie od zysku czy straty musisz wykazac przychod i koszt w rocznym pit. Jeżeli sprzedajesz cos co użytkujesz ponad pol roku to kladziesz lache i nic nie robisz. W zasadzie zazwyczaj nic nie
  • Odpowiedz
Przy okazji pozbylbym sie ammo w tym kalibrze (300 sztuk)

Co tam wpisać odnośnie tej ammo?

@astrogator: Nic nie wpisuj, nie możesz handlować amunicją. Wpisz tylko broń w umowę, amunicję mu sprzedaj bez niczego.
  • Odpowiedz