Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpasticInk: Zdziwiłbym się, gdyby jakaś knajpa ładowała dobre jakościowo składniki, w tym mięso, do zwykłego hamburgera, który jest przecież jednym z najpopularniejszych fastfoodów na świecie. To dziwne, że w Polsce to danie uzyskało rangę bardziej szykownego posiłku.
@Mescuda: tak jak @budus2 napisał, ktoś przełożył prawdopodobnie amerykańskiego mema i wyszło debilnie. Nawet gadałem z jednym gościem stamtąd (któreś duże miasto, nie pamiętam a nie chcę skłamać) i tam rzeczywiście po prostu warzywa są drogie. Oni się stosunkowo niedawno obudzili ze zdrowym żywieniem, więc jak się mieszka w mieście to normalne, zdrowe odżywianie pokroju jedzenia sałatek jest dużo droższe od gównożarcia - kręcą dobry biznes. Typ przyjechał do nas na
@budus2: tak jak piszesz, tam mało kto w ogóle gotuje obiady, jak już coś robią to te ich słynne śniadania z pancake'ami, płatkami, etc. Zupy to w ogóle rzadkość, a jak już to te z puszki, a nie takie gotowane na świeżych warzywach jak u nas. Przynajmniej w miastach, wiadomo że gdzieś na rolniczym zadupiu sytuacja jest nieco inna, no ale to miasta są najbardziej reprezentatywne.
@vertical: a propos tego mema - zawsze mnie matka ciśnie "nie jedź tych kebabów bo to niezdrowe i w ogóle" ale nigdy nie potrafi mi odpowiedzieć jak mięso, bułka i warzywa zmieszane razem są niezdrowe xD
Jak zjem osobno bułkę z mięsem a potem pomidorka, sałatę, ogórka itd to wtedy jest zdrowe ale zmieszane razem już nie? xD
a co mają kalorie do własności zdrowotnych jedzenia?


@bajbuss: To, że kaloryczność jest z jednym z aspektów zdrowotnych? I co w takim razie w tej sałatce jest niezdrowego oprócz jej przesadnej kaloryki przez przaśne sosy czy kurczaka w panierce i fetę pełnotłustą?
kalorycznosc to tylko energia. Tyle.


@bajbuss: Która w nadmiarze szkodzi, tyle. Przez przesadną tłustość posiłków łatwo stracić nad tym panowanie, co jest bolączką i powodem demonizowania fast foodu jako takiego. Niestety świadomości konsumenckiej brak przez co są dwa skrajne obozy.
@boguchstein: Witam. Chciałbym powiedzieć, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem