Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1370
Wytłumaczcie mi proszę jak to jest, że jak pies czy kot jest nieuleczalnie chory to humanitarne jest uśpienie go, ale jak mnie w-------a #rak to nie wchodzi w grę #eutanazja i mam się męczyć do samego końca bo inaczej czyjeś uczucia religijne zostaną obrażone. ( _)
  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@demontre: tak k---a bosaka i brauna XDDDD. Bosak i Braun poszli do Sejmu i zakazali. Nie mowie ze sa za eutanazj i aborcja ale mówić że to oni zakazali to wyższy poziom s----------a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@demontre: tak, popieram eutanazję ale wpis robisz pod publiczkę. Człowiek ma wolną wolę i świadomość. Jeżeli chce z sobą skończyć i nie jest sparaliżowany to może to zrobić.
Ale tak, mam nadzieję że za te 30 lat jak będę stary to eutanazja będzie łatwo dostepna. Jako pewna, szybka i bezbolesna śmierć, chociaz biorąc pod uwagę ile nieudanych w USA jest egzekucji przez zastrzyk, gdzie ludzie wpadają w śpiączkę albo nie
  • Odpowiedz
@KapelanBrajan:

Żaden lekarz Cię nie zabije bo tak chcesz


Oczywiście, że nie może być to wyłącznie akt woli. Jednak jeśli pacjent jest w stanie terminalnym, a jedyna propozycja medycyny jest uśmierzanie narastającego bólu - to trudno tu mówić o "zabijaniu". Pozwolić umrzeć z godnością, na własnych zasadach bez odczlowieczajacego cierpienia - to akt miłosierdzia i
  • Odpowiedz
Szwajcaria ma organizacje Dignitas do takich wyzwan:

https://exit.ch/ i http://www.dignitas.ch/ moze sie uda.

Z tego co widze dziala to na zasadzie stowarzyszenia, raczej nie robia tego tak od reki, ale dowiaduj sie u nich.


@paddyzab: Kojarzę doskonale, podobnie jak akcję gdzie jakaś Polka chciała tam jechać żeby godnie odejść a sąsiedzi mieli inne zdanie i zadzwonili po policję. Parę lat temu było o tym głośno.

Natomiast podkreślę to kolejny raz
  • Odpowiedz
Ja od dawna sledze Twoje zmagania i zadalem to pytanie z uwagi na to ze wczesniej nie widzialem postu z ktorego wynika ze masz juz tego wszystkiego zwanego zyciem serdecznie dosc! Wszystkiego dobrego Mireczku :)


@Pepe_Roni: A to sorry, źle zrozumiałem :)
Niemniej widzę, że parę osób tak to odebrało, za co najmocniej przepraszam - jak już pisałem parę razy, jeszcze mam zamiar trochę z Wami pomirkować a ten wpis
  • Odpowiedz
Jestem przeciw eutanazji. Nie z powodów religijnych, dla mnie nie należy robić żadnej furtki.

Każdy życie się liczy i liczy się do samego końca. Raz puścisz granicę, zacznie się kwestionowanie wszystkiego


@Fan_Morawieckiego: Czyli niech ludzie zdychają w agonii, a co tam, po co dać im wybór i możliwość godnego zejścia z tego padołu. Nie życzę ani Tobie ani Twoim bliskim raka, ale może jak spotka Cię to osobiście i zobaczysz
  • Odpowiedz
obwiniasz za to religie? Raczej niesłusznie. Tu pewnie dochodzi też kwestia psychologii, możliwe że będzie deprecha i ktoś będzie chciał się uśpić

Przy czym jak ja sobie wyobrażam ze miałbym np. robić w pieluchę i żyć, to wolałbym nie żyć


@Shatter: Większość gorliwych obrońców życia jest katolikami, trudno nie łączyć tego z religią.
  • Odpowiedz
Na szczęście pozostaje s---------o, tego nie zabronią bo jak. No chyba że ktoś sparaliżowany to wtedy kiepsko...


@Camis: Tylko nie każdy (w tym ja) jest w stanie się powiesić czy podciąć sobie żyły.
  • Odpowiedz
i tak masz..... "dobrze" jesteś chory ale sprawny. dasz radę zrobić to sam bez zgody i pomocy innych. Gorzej jak lądujesz na wózku i oddychasz przez rurkę. Wtedy jest ciekawie


@kvvach: To jest mój najgorszy koszmar. Jeśli wypadki potoczyły się tak, że leżałbym sparaliżowany w łóżku, zależny od tego czy ktoś mnie obróci i zmieni pieluchę to wolałbym, żeby ktoś mnie dobił.
  • Odpowiedz
Mireczku wspólczuję, sam miałem chłoniaka, nie ma jakiś eksperymentalnych metod leczenia za granicą? Być może udałoby się zorganizować jakąś zbiórkę na wykopie.


@pepe_czarodziej: byłem zdiagnozowany w trzecim stadium, teraz mam odległe przerzuty (żyła główna dolna, kręgosłup, lewe nadnercze, ostatnio parę guzków pojawiło się w płucach i coś dzieje się w węzłach chłonnych) i na tym etapie można już tylko kupować czas i zmniejszać skutki uboczne ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@demontre: bo oni "szanują ludzkie życie", ty potworze bez serca... ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to bardzo współczuję Mireczku, trzymaj się tam jak najdłużej w dobrym stanie.

Tylko nie każdy (w tym ja) jest w stanie się powiesić czy podciąć sobie żyły.


Są przyjemniejsze sposoby na śmierć. Swoją drogą - mogliby chociaż zezwolić na s---------o wspomagane.
  • Odpowiedz
tak k---a bosaka i brauna XDDDD. Bosak i Braun poszli do Sejmu i zakazali. Nie mowie ze sa za eutanazj i aborcja ale mówić że to oni zakazali to wyższy poziom s----------a


@Ko_Otu: polecam zacząć uczyć się czytania ze zrozumieniem (hint: fanatyków pokroju Bosaka i Brauna)
  • Odpowiedz
tak, popieram eutanazję ale wpis robisz pod publiczkę. Człowiek ma wolną wolę i świadomość. Jeżeli chce z sobą skończyć i nie jest sparaliżowany to może to zrobić.

Ale tak, mam nadzieję że za te 30 lat jak będę stary to eutanazja będzie łatwo dostepna. Jako pewna, szybka i bezbolesna śmierć, chociaz biorąc pod uwagę ile nieudanych w USA jest egzekucji przez zastrzyk, gdzie ludzie wpadają w śpiączkę albo nie działa uśpienie i
  • Odpowiedz
powiesić czy podciąć sobie żyły


@demontre: Są dużo lepsze i bezbolesne metody. Na przykład exit bag/suicide bag, tani, skuteczny, bezbolesny i nikomu postronnemu nie zrobisz krzywdy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_bag

Żeby nie było nie pisze do ciebie, tylko ogólnie jak ja bym to zrobił jak już nic innego by nie pozostało. Nie namawiam nikogo do popełnienia samobójstwa.
  • Odpowiedz