Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1370
Wytłumaczcie mi proszę jak to jest, że jak pies czy kot jest nieuleczalnie chory to humanitarne jest uśpienie go, ale jak mnie #!$%@? #rak to nie wchodzi w grę #eutanazja i mam się męczyć do samego końca bo inaczej czyjeś uczucia religijne zostaną obrażone. ( _)
  • 106
  • Odpowiedz
@demontre: Porównywanie człowieka do zwierzęcia. Żaden mądry kraj nie weźmie na siebie prawa do zabijania, bo wyrazić to przepisami niepodobna. Pomyśl odrobinę o możliwych nadużyciach.
  • Odpowiedz
: jeśli nie widzisz różnicy między eutanazja bo ktoś jest terminalnie chory a eutanazja bo ktoś ma takie widzimisię to nie mam więcej pytań.


@demontre: Co za #!$%@? odpowiedź. Co ma z tego wynikać? Dlaczego widzimisię kogoś terminalnie chorego ma być wzięte pod uwagę, a nieterminalny ma mieć już prawo decydowania o sobie odebrane? W końcu wszyscy w zasadzie jesteśmy terminalni. Ty nie masz problemu w przyznaniu sobie arbitralnego przywileju
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@demontre: Mówiąc szczerze, to nie wyobrażam sobie, jak to jest pogodzić się ze wcześniejszą śmiercią, ale to pewnie dlatego, że jeszcze w życiu nie doświadczyłem takiego bólu fizycznego i psychicznego, który spowodowałby, że chciałbym, aby to się skończyło jak najszybciej.


Z drugiej strony mam w rodzinie przypadek, gdzie babcię usilnie ratowano, przetaczano krew, faszerowano lekami itd. a ona już ledwie wiedziała co się wokół niej dzieje i mówiła nie raz,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@demontre: Porównywanie człowieka do zwierzęcia. Żaden mądry kraj nie weźmie na siebie prawa do zabijania, bo wyrazić to przepisami niepodobna. Pomyśl odrobinę o możliwych nadużyciach.

@DeadIy: jak ktoś będzie chciał się zabić to i tak to zrobi. Tu chodzi o to, żeby pacjentom w ostatnim stadium choroby umożliwić skrócenie cierpienia i dać możliwość godnego odejścia.
  • Odpowiedz
@demontre: Peter Singer omawia argumenty za legalizacją eutanazji w swojej książce "Practical ethics". Przytacza przykłady państw, w których eutanazja jest legalna i jakie rozwiązania tam przyjęto, by nie nadchodziło do nadużyć.

Osobiście sądzę, że prawo do godnej śmierci powinno być podstawowym prawem człowieka i boli mnie pozbawianie chorych możliwości podjęcia tej decyzji.

Niestety ciężko będzie rozpocząć w Polsce debatę na ten temat, gdy społeczeństwo ma problem nawet z przełknięciem prawa
  • Odpowiedz