Wpis z mikrobloga

#python #programowanie #it

Cześć wszystkim,

Potrzebuję małej pomocy z przebranżowieniem się z automatyka na programistę, mam już kurs Pythona (numpy, pandas) za sobą, ograrniam bardzo dobrze VBA, ale nie wiem jak zacząć swoją karierę w IT, gdzie uderzać ? jakie pieniądze wołać? osiągalne około 9k PLN brutto UoP na start? Wiem że jeszcze sporo się muszę naczyć i cały czas coś grzebie ale w bieżącej pracy też mam obowiązki a przez to ograniczony czas na swoje samokształcenie. To co mnie najbardziej interesuje to Python, AI, Machine Learning.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Pavlo88 po kursach wydaje Ci się ze moze cos ogarniasz, ale tak naprawdę to zaczniesz ogarnąć po 3 latach pracy.
9k na początek - wątpię,nawet jeśli brutto.
Poza tym uop tak gdzieś od 6k na rękę to totalnie przestaje się opłacać więc jak już tam po paru latach okrzepniesz to odpuść sobie uopy.
  • Odpowiedz
wygląda jak zarzutka niskiej jakości no ale.

9k brutto bez doświadczenia komercyjnego może i osiągalne jeśli naprawdę coś ogarniasz i masz ciekawe projekty w portfolio, w innym wypadku mocno wątpię. Co do AI/ML to zauważyłem ostatnio że powoli się robi jak z C++, juniorów raczej nie szukają tylko ludzi z doświadczeniem, także jak nic z tej działki nie ogarniasz to klepnij parę kursów (pełno tego na necie, choćby 'Deep Learning Specialization' na
  • Odpowiedz
@Pavlo88: Odpowiem, ale odniosę się do postu kolegi wyżej:

9k brutto bez doświadczenia komercyjnego może i osiągalne jeśli naprawdę coś ogarniasz i masz ciekawe projekty w portfolio, w innym wypadku mocno wątpię.


Nigdy nie słyszałem o takim przypadku w Polsce, może jak wyjedziesz na staż zagraniczny do jakiegoś wielkiego korpo to jest na to szansa, ale nie ma sensu przeliczać euro/dolarów na złotówki w
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: ludzie naczytają się wypoka, a potem mają wymagania z d--y w stylu 10k brutto na start jako junior.
"Bo przecież na mirko pisali że każdy z ulicy dostaje 15k netto i służbowy samochód" :P
  • Odpowiedz